Buzet - Varteks Di Caprio 26:26

U susretu 6. kola Premijer lige rukometaši Buzeta vec su u samom zacetku najavili da bi se gosti i ove godine mogli provesti kao "bosi po trnju" (6:2 - 6'). Serijom od šest uzastopnih zgoditaka u cetiri minute, efikasnim prekidima gostujucih napada i brzim kontrama, buzetski rukometaši došli su do deset zgoditaka prednosti (15:5 - 15').

Pogocima Davora Vukelica i Gašpara na otvaranju drugog dijela "žuto-plavi" ostvaruju seriju za najvece vodstvo na susretu (25:14 - 32'). Vjerojatno bi prednost domacina "debelo" premašila i tu brojku da Siroticevi puleni nisu u cak šest uzastopnih napada uzdrmali okvir gola, a pridodamo li tome i tri obrane vratara Ašanina, razumljivo je da su Varaždinci smanjili svoj zaostatak na sedam golova minusa (25:18 - 42').

No, kako je u ovom susretu na oko bila vidljiva razlika u kvaliteti suparnika, Buzecani desetominutni post prekidaju tri minute kasnije serijom 4:0, ponovno vrativši dvoznamenkastu prednost na svoju stranu (29:18 - 45'). S pet svojih uzastopnih zgoditaka na buzetskoj strani susret je zakljucio najbolji pojedinac sinocnjeg susreta Davor Vukelic, od kojih je posebno atraktivan bio posljednji kad je poentirao iz "cepelina" na asistenciju Vozile.

Utakmica 6. kola. Sportska dvorana. Gledatelja 300. Suci: Klapež i Pervan (oba Trilj).

BUZET: Badurina (8+0), Šverko 1, Prodan, D. Vukelic 9 (1), Vidovic, Gašpar 4, Ljubotina 2, M. Vukelic 5, Jajcevic, Jovic, Vozila 5, Šunjic 5 (3), Pavletic (5+0), Sirotic, Vrkljan 5.

VARTEKS DC: Hlapcic 3, Taci 1, Raguž 5, Marencic 1, Šebetic 4, Brdar 9 (2), Hirš, Varšic (1+1), Mirkovic 1, Petric, Žganec 1, Ašanin (13+0), Štimac, Trojko 1, Prole.Sedmerci: Buzet 6 (4), Vatreks DC 2 (2). Iskljucenja: Buzet 14, Varteks DC 6 minuta. (V. BOŽIC)