Buzet - Motor 28:24

U uzvratnom susretu 3. kola Challenge kupa rukometaši Buzeta nisu uspjeli nadoknaditi osam zgoditaka minusa iz prvog susreta s Motorom, no odigrali su više nego solidnu partiju, poglavito u prvom dijelu. Pokazalo se na kraju da je rezultatski minus iz Zaporožja bio prevelik da bi Buzecani stigli do povijesnog plasmana u daljnji dio takmicenja.

Pokretljiva obrana domaceg sastava potpuno je “uštopala” brze Ukrajince u otvaranju susreta. Nevjerojatno, ali istinito je da su svoj prvi zgoditak iz igre gosti postigli tek u 18. minuti. Iako su Ukrajinci uspjeli smanjiti svoj zaostatak na podnošljivih tri zgodika razlike, domaci decki nošeni bucnom podrškom svojih navijaca, pet minuta prije odlaska na odmor stižu do svoje najvece prednosti u prvom dijelu (12:6 – 25').

Uspjeli su buzetski “žuto-plavi” vratiti šest pogodaka prednosti pocetkom drugoga dijela, no napadacke akcije Ukrajinaca postajale su sve preciznije. Kada su Ukrajinci bez prevelike muke kontrolirali igru na dva gola razlike, bilo je jasno da željenog podviga u ovom susretu nece biti.

Sportska dvorana. Gledatelja 500. Uzvratni susret 3. kola EHF Challenge kupa. Suci: Radojko Brkic i Andrei Jusufhodžic (oba Austrija).