Buzet - Gorica 26:26

U susretu 18. kola Premijer lige rukometaši Buzeta na svom su parketu teškom mukom došli do vrijednog boda u utakmici u kojoj su gosti gotovo cijelo vrijeme imali pozitivan rezultat.

Cvrste i pokretljive obrane oba sastava bile su glavna znacajka otvaranja susreta. Prevelik broj tehnickih pogrešaka domace momcadi jedan je od glavnih razloga što Siroticevi igraci nisu mogli anulirati vodstvo raspoloženih gostiju. Tracak nade za nastavak susreta probudio se pred odlazak na odmor, kada su pogocima Šunjica i Vrkljana Buzecani stigli do minimalnog zaostatka 11:12.

Namjeravali su "plavi" na brzinu smanjiti zaostatak, ali u toj su se nakani dogadale pogreške pa su gosti u 35. minuti svoju prednost povecali na cetiri zgoditka 12:16. U dramaticnom završetku Buzecani su nošeni publikom krenuli po puni plijen, no brzopletost i promašeni sedmerac omogucili su Gorici da preko Tomija i Darija Vozaba vrati vodu na svoj mlin 24:26.

Po isteku pretposljednje minute Šunjic se za promašeni sedmerac iskupio individualnom akcijom, da bi pola minute prije kraja, nakon obrane Jovica, Vrkljan bio srušen za novi buzetski sedmerac, koji u izjednacujuci pogodak pretvara Mavrovic.

Sedmerci: Buzet 9 (4), Gorica 1 (1). Iskljucenja: Buzet 4, Gorica 10 minuta. Crveni karton: Davor Vukelic (Buzet - 50' nesportski potez). Sportska dvorana. Gledatelja 250. Suci: Tomislav Cindric i Robert Gonzurek (obojica Osijek).

BUZET: Petric (9+0), Šverko 1, Prodan, Vukelic 3(1), Vidovic 1, Gašpar 3, Ljubotina 2, Mavrovic 6(2), Jajcevic, Jovic (3), Vozila 1, Fabijancic, Šunjic 5, Sirotic, Vrkljan 3(1), Jermaniš.

GORICA: Crnojevic (0+1), Cekovic 4, Ferencina, T. Vozab 7(1), Dželalija 3, Šimunic, Nedic 2, Maravic, Karlovic, Dijanic (1), Krstanovic, Brozovic, Seferovic 6, Loncar (11+3), Debeljak, D. Vozab 4.