Buzet - EMC Split 30:25

Momcad Buzeta je nakon niza od šest susreta bez pobjede zasluženo svladala mladu momcad Splita i osvojila dva boda. Kao i u prošlom susretu, odlican je na desnom krilu bio Vrkljan ugradivši u rezultat Buzecana polovicu svojih pogodaka.

Obrana Siroticeve momcadi odradila je odlican posao u drugom dijelu prvog poluvremena omogucivši raspoloženima Vrkljanu i Ljubotini da u tri navrata svojoj ekipi priskrbe zalihu od pet golova viška s kojom su domaci i zakljucili prvih 30 minuta igre.

Poprilicno su loše Buzecani otvorili drugi dio omogucivši Splicanima da svoj zaostatak smanje na tri pogotka (21:18, 40'). Uporni su gosti u nekoliko navrata priprijetili daljnjem smanjenju vodstva no sa sedam obrana u kratkom periodu mladi je Jovic dizao publiku na noge i spašavao svoje suigrace.

Splicani nisu prije vremena htjeli izvjesiti bijelu zastavu, no kada je neprikosnoveni Vrkljan realizirao sedmerac za cetiri razlike (29:25) bilo je jasno da ce bodovi ostati u Buzetu.

Sportska dvorana u Buzetu. Gledatelja: 300. Suci:
Gubica (Petrijevci), Miloševic (Osijek).

BUZET:
Petric (5+0), Šverko, Prodan, Vukelic 3, Grižancic 2, Ljubotina 3, Mavrovic 3 (2), Slipcevic, Vozila 1, Jovic (7+0), Šunjic 4, Fabijancic, Šculac, Sirotic, Vrkljan 12 (2), Dragicevic 2.

EMC Split:
Mandalinic, Javorcic 1, Sliškovic 4, Korjenic 2, H. Žeravica, A. Žeravica 2, Varvodic 8, Vukas (7+1), Matulic 7 (2), Vrankovic, Milkovic, Ivic 1, Galic (2+0).

Sedmerci: Buzet 7 (4), EMC Split 2 (2). Iskljucenja: Buzet 6, EMC Split 6 minuta.