Buzet - Arena Jadrograd 24:23

U unaprijed odigranom susretu 12. kola Premijer lige rukometaši "Buzeta" u dinamicnoj su i krajnje neizvjesnoj utakmici išcupali pobjedu i dokopali se toliko željena dva boda. Decki Marija Sirotica dobro su otvorili susret povevši 2:1 u 5. minuti.

Uslijedio je period bolje igre gostiju koji su cvrstom obranom skroz otupili oštricu buzetskog napada, došavši do tri pogotka prednosti (4:7 - 19'). Tada su svojom igrom po mnogo cemu Buzecani podsjecali na susret protiv Splicana, buzetski navijaci uzeli su stvar u svoje ruke te zdušnim navijanjem vratili svoje ljubimce na pravi kolosijek.

Domaci su na najbolji nacin iskoristili igraca više te serijom 3:0 u 23. minuti izjednacuju rezultat na 7:7, da bi minutu kasnije Šunjic doveo svoju momcad u minimalno vodstvo. Nakon Šunjica, efikasni su bili Gašpar i Vozila za produžetak buzetskog niza od šest uzastopnih golova za prvu osjetljiviju prednost domaceg sastava (10:7 - 27').

Cvrsta obrana "plavih" pocetkom nastavka sve je više gurala Igora Pavletica prema igracu susreta koji je s tri uzastopne obrane digao publiku na noge (13:8 - 35'). Kad smo mislili da ce "voda" polako odlaziti na "mlin" domacih, "arenaši" rade seriju 3:0, a koliko su to bili vrijedni pogoci govori podatak da su postignuti s igracem manje (13:11 - 39').

Nakon perioda loše igre ponovo su "plavi" uspjeli ostvariti seriju 3:0 i realiziranim sedmercem Šunjica ponovo vratiti tri razlike na svoju stranu (17:14 - 44').

U 58. minuti Brešcic je smanjio na samo pogodak zaostatka (23:22). Kakva se samo drama odvijala na kraju. Najprije je Jovanovic izjednacio rezultat u posljednjoj minuti susreta, iako je "Arena" ponovo imala igraca manje, no to decke Slavice Bonic nije sprijecilo da u prekrasnoj akciji ucine smiješnima kompletnu sedmorku "plavih".

Pogodak odluke postigao je Šunjic iz opravdano dosudenog sedmerca, a konacnu pobjedu osigurao je Igor Pavletic koji je obranio posljednji udarac Rožmana.

Sportska dvorana. Gledatelja: 300. Suci: Barle i Vucic (oba Zagreb).

BUZET: Šverko 1, Prodan, Vukelic 3, Gašpar 5, Ljubotina 1, Mavrovic 1, Horvat 1, Jovic (1+1), Vozila 2, Šunjic 8 (2), Pavletic (13+1), Sirotic 1, Vrkljan 1, Dragicevic.

ARENA JADROGRAD: Popovic (5+0), Bercek, Copic, Dobrila, Osmic, Barišic, Rožman 2, Bonic, Brešcic 2, Špac, Jukan 2, Juric, Bašic 9 (3), Badurina (6+1), Perlic 1, Jovanovic 7.Sedmerci: Buzet 3 (2), Arena Jadrograd 5 (3). Iskljucenja Buzet 8, Arena Jadrograd 16 minuta.