Buzećani rutinski protiv Varteksa DC

Sedam golova - Bruno Kozina, Buzet (S. ŽULIĆ)

U susretu 20. kola Premijer lige rukometaši Buzeta odradili su "lakši trening" pred mnogo važniji susret protiv Zameta koji ih očekuje u srijedu i upisali četvrtu pobjedu iz pet zadnjih susreta. S obzirom da je momčad Varteksa na posljednjem mjestu na ljestvici, bez osvojenog boda, moramo priznati da nismo očekivali tako samouvjerenu i hrabru ekipu.

Gosti su gotovo od samog starta susreta odigrali "flaster" na dvojici igrača domaćih, što se odrazilo na tečnost igre "plavih" u početnim trenucima, no zahvaljujući Vrkljanu i Pobriću Buzećani u 12. minuti imaju četiri pogotka prednosti (8:4). U idućih osam minuta Sirotićevi su dečki malo pojačali obranu, što omogućuje raspoloženom Kozini da svojoj momčadi stvori zalihu od šest pogodaka (12:6 - 20').

Kako je susret odmicao, tako je rasla prednost domaćih te je po isteku prvih 30 minuta ona iznosila visokih osam golova (19:11).

Serijom 3:0 odmah u startu drugog dijela Vrkljan, Radnić i Prodan praktički su riješili sve dvojbe oko pobjednika ovog susreta te prednost učinili dvoznamenkastom (22:11 - 34').

Idućih desetak minuta igralo se "gol za gol" i samo zbog nekoliko tehničkih pogrešaka i promašenih zicera domaći nisu povećali svoju prednost (27:16 - 44').

Zadnjih 15-ak minuta trener Sirotić pružio je priliku buzetskim poletarcima pa su tako Jerman, Bašić i Jakac ubilježili svoje prve premijerligaške minute, a upravo je ovaj potonji postigao 32. pogodak svoje momčadi (32:18 - 52').

Iako u "šarenom" sastavu, domaći su bez problema utakmicu priveli kraju dodavši tako na svoj konto još dva očekivana boda.

Utakmica 20. kola. Sportska dvorana. Gledatelja 250. Buzet - Varteks DC 36:20 (19:11). Suci: Kober (Zagreb) i Sunajko (Dugo Selo).

BUZET: S. Pobrić (4), Šverko, Prodan 1, Jakac 2, Radnić 3, Gašpar 6, Ljubotina, Vukelić 1, N. Pobrić 5, Jović (6+0), Kozina 7, Gudić 3, Bašić, Jerman (3), Vrkljan 7 (1), Galijot 1.

VARTEKS DI CAPRIO: Bačani, Grgić, Trojko 7 (2), Mlinarić, Kokijer, Svetec 2, Marenčić 2, Vujović 2, Valinčić 2, Mališa, Levanić, Hlapčić, Martinović, Patrčević (10+0), Tači 2, Hirš 3.

Sedmerci: Buzet 1 (1), Varteks DC 2 (2). Isključenja: Buzet 4, Varteks DC 8 minuta. (V. BOŽIĆ)