Buzećani poraženi u Vinkovcima od Spačve

Marin Vukelić - Buzet (S. ŽULIĆ)

Utakmica 12. kola Premijer lige rukometaša: Spačva - Buzet 33:31 (17:13). Dvorana OŠ Bartol Kašić. Gledatelja 300. Suci: Bocak i Herceg (oba Varaždin).

SPAČVA: Stojnović 3, Mirilo 2, Oroz 5 (1), Kalajica, Đuričin 8, Ma. Mišić 1, Didić 3, Mi. Mišić, D. Tomašević, M. Rimac, Džijan, Raljević 2, Kuže, Kordi 7, Z. Tomašević 2, A. Rimac (14+1)

BUZET: S. Pobrić (0+0), Šverko, Prodan 1, Kisiček 1, Šćulac, Gašpar 3, Vukelić 11 (4), N. Pobrić 1, Jović (2), Kozina 6 (1), Pavletić (4), Sirotić, Vrkljan 3, Galijot 5.

Sedmerci: Spačva 2 (1), Buzet 6 (5). Isključenja: Spačva 12, Buzet 2 minute.

Sasvim solidan otpor u prvih 30 minuta i ozbiljna igra bez predaje sve do posljednjeg zvuka sirene Buzećanima ni ovoga puta nisu bili dovoljni da, iako silno oslabljeni, stignu do gostujućih bodova. Osim početnog vodstva od 0:1 rukometaši Buzeta ostatak su prvog poluvremena uglavnom ganjali minimalnu prednost domaćina. Vodstvo Spačve ni u jednom trenutku nije prelazilo dva gola, sve do 27. minute i rezultata 14:12 kad Slavonci rade serijo od 3:1 te s "plus 4" odlaze na odmor.

Nastavak je ponudio mnogo bolju igru domaćina koji u samo sedam minuta igre uspijeva poduplati svoju prednost (23:15 - 37'). Manjak kvalitetnih igrača na klupi što onemogućuje kvalitetnu rotaciju očito se počeo osjećati u buzetskim redovima.

No, Boglićevi dečki nisu se tu predali već su na krilima izrazito raspoloženog Vukelića u 45. minuti uspjeli prepoloviti vodstvo domaćih (25:21). Trudili su se gosti "iz petnih žila" staviti još veći pritisak na leđa domaćina, no jednostavno prednost Spačve nisu uspjeli značajnije istopiti (31:27 - 55').

Pri vodstvu domaćih od 32:27 tri minute prije kraja gosti golovima Prodana, Kozine i Gašpara rade seriju od 4:1 koja im nažalost, bodovno nije donijela ništa, no popravila je malo ukupni dojam.

U redovima Buzećana fantastičan je ovoga puta bio Vukelić s 11 postignutih golova, vanjska linija također solidna, ali kad s pozicije kružnog napadača puknete prema golu tek tri puta i kad vam tri golmana zajedno obrane više nego dvostruko manje lopti od jedinog vratara domaćina, ne možete očekivati ništa drugo osim poraza. Nažalost, ovakav smo scenarij previše puta vidjeli ove godine. (V. BOŽIĆ)