Bundesliga: Mandžukić i Olić strijelci

U 5. kolu nogometnog prvenstva Njemačke hrvatski reprezentativci Mario Mandžukić i Ivica Olić upisali su se u strijelce. Mandžukiću je to treći prvenstveni gol ove sezone, a Oliću drugi. Bayern je na svom terenu pobijedio Hannover 2:0, a Mandžukić, koji je odigrao cijeli susret za Bavarce, bio je strijelac vodećeg gola u 51. minuti. Za konačnih 2:0 zabio je Ribery u 64.

Wolfsburg je izgubio u gostima od Bayer Leverkusena 1:3, a jedini pogodak za Wolfsburg zabio je Ivica Olić u 39. minuti. Strijelci za Leverkusen bili su Sidney Sam (24) i Stefan Kiessling (65, 90+2). Olić je odigrao cijelu utakmicu, a Ivan Perišić je ušao u igru u 71. minuti.

Werder je izgubio od Eintrachta iz Frankfurta 0:3, a Srđan Lakić ušao je u igru za Eintracht u 81. minuti.

Rezultati: Bayer - Wolfsburg 3:1, Bayern - Hannover 2:0, Augsburg - Freiburg 2:1, Mainz - Schalke 0:1, Werder Bremen - Eintracht F. 0:3, Hertha - Stuttgart 0:1, Borussia D. - HSV. Danas: Hoffenheim - Borussia M, Eintracht B. - Nürnberg.

Poredak: Bayern 13, Borussia D. 12, Bayer 12, Hannover 9, Mainz 9, Augsburg 9…