Bring kup: Hrvatska - Danska 28:29

Hrvatski rukometaši poraženi su u susretu 2. kola pripremnog Bring kupa u Oslu od europskih prvaka Danaca s 28-29 (14-14).

Izabranici Slavka Goluže ubilježili su poraz na turniru nakon što su u petak slavili protiv domaćina Norveške s 28-26.

Hrvatska je loše odigrala završnice oba poluvremena, u 54. minuti smo vodili s tri razlike, da bi Danci u završnici utakmice bili odlučniji. Nakon što je Denis Buntić minutu i 40 sekundi prije kraja dvoboja izjednačio na 28-28, najbolji strijelac Danske Michael Hansen (6) postiže pobjednički zgoditak, a u zadnjem napadu hrvatskih rukometaša Igor Musa promašuje iz izgledne situacije.

Kod Hrvatske su najbolji strijelci bili Domagoj Duvnjak i Ivan Ćupić s po pet zgoditaka. Bring kup je najjači turnir za rukometaše uoči Europskoga prvenstva koje se održava sredinom siječnja u Danskoj, a Hrvatskoj je u nedjelju u zadnjem kolu protivnik olimpijski pobjednik Francuska, koja je prvi dvoboj izgubila od Danske (29-33). (Hina)