Blijedi Puljani upisali peti uzastopni poraz

Utakmica 5. kola: Pula 1981 – Podravac 64:89 (22:22, 12:25, 14:24, 16:18). Dom sportova «Mate Parlov». Gledatelja: 70. Suci: Siniša Zrnić, Dalibor Lenac, Zoran Žagar (svi Rijeka).

PULA 1981: Perdija 6, Dubroja 2, Malagić, Blažević 6 (2-4), Grgić, Anderson 16 (3-4), Božić 16 (8-9), Kondić, Dojkić 16 (2-2), Zvijerac 2,

PODRAVAC: Katavić 18, Maslić 5 (0-2), S. Zadravec 14 (1-2), Šiprak 9, J. Zadravec 18 (1-1), Šestak 17 (1-2), Kodba 2 (0-1), Križić 2, Balatinec 4, Cestar.

Tri poena: Pula 1981 3/11 (Perdija 2, Anderson), Podravac 8/18 (Katavić 4, Maslić, S. Zadravec, Šiprak, J. Zadravec).

Košarkaši Pule 1981 niti nakon pet odigranih susreta ne znaju za prvoligašku pobjedu. U derbiju začelja, igrači Podravca, koji su tek u prošlom kolu prvi put ove sezone stigli do dva boda, bez ikakvih su problema slavili u Domu sportova «Mate Parlov» rezultatom 64:89. Premda gosti iz Virja svojim izgledom više naliče na rekreacijsku družinu, ili su im se to samo dresovi stisnuli prilikom pranja, to ih nije sputalo da iskoriste sve nedostatke u domaćoj igri. S druge strane, Puli 1981 definitivno je nedostajao najbolji skakač lige Marin Đugum, nije bilo niti još uvijek ozlijeđenog Fabija Gržinića, a kad se tome pridoda činjenica da se Pavao Blažević i Leon Dubroja nisu pojavili na utakmici, osim tjelesno, dok je ostatak momčadi bio tek za nijansu bolji, iluzorno je bilo za očekivati nešto više od novog uvjerljivog poraza.

Loše su domaći košarkaši otvorili susret. Polovicom prve dionice rezultat je bio 6:12, dvije minute kasnije gosti su imali «plus sedam» (11:18), a onda su nakon time-outa Puljani konačno proigrali i Anderson je tricom sa sirenom zaključio seriju 11:0 (22:18 – 9'). Na žalost malobrojnih pulskih ljubitelja košarke koji su se okupili u dvorani, te dvije minute bile su jedini period utakmice vrijedan spomena, jer su krajem prve i početkom druge četvrtine gosti s devet poena u nizu vratili vodu na svoj mlin (22:27), da bi neposredno pred odlazak na «veliki odmor» još malo dodali gas i u svlačionicu odnijeli 13 poena prednosti (34:47).

U nastavku susreta slika na parketu nije se previše promijenila. Košarkaši Podravca mirno su tijekom treće četvrtine održavali stečenu prednost, da bi onda u njenoj završnici serijom 0:11 dotukli neprepoznatljive Puljane i odvojili se na 23 poena razlike (48:71), nakon čega su u posljednjoj dionici i jedni i drugi jedva čekali da vrijeme iscuri.