Biatlon: Fak drugi u dohvatnoj utrci

Jakov Fak (Arhiva)

Nekadašnji hrvatski biatlonski reprezentativac koji sada nastupa za Sloveniju Jakov Fak zauzeo je drugo mjesto u dohvatnoj utrci na 12,5 kilometara u talijanskoj Anterselvi. Utrka se boduje za Svjetski kup.

Fak, koji je u petak u sprintu bio treći, ciljem je prošao sa 22.6 sekundi zaostatka za pobjednikom, Rusom Antonom Šipulinom, koji je bio najbolji i u petak. Treće mjesto zauzeo je Austrijanac Daniel Mesotitcsch sa 25.8 sekundi iza Šipulina.

U ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa Fak je peti sa 447 bodova. Vodi Francuz Martin Fourcade sa 645 bodova, drugi Norvežanin Emil Hegle Svendsen ima 583, a treći Rus Jevgenij Ustjugov 475.

Kod biatlonki u dohvatnoj utrci na 10 km slavila je Norvežanka Tora Berger s 18.9 sekundi prednosti ispred druge Ukrajinke Olene Pidrušne i 25.4 sekunde ispred treće Finkinje Kaise Makarainen.

U ukupnom redoslijedu uvjerljivo je vodeća Berger sa 661 bodom, druga je Bjeloruskinja Darja Domračeva sa 522, a treća Njemica Andrea Henkel sa 472.

Od 7. do 17. veljače u češkom Novom Mestu bit će održano SP. (Hina)