Bankarke pobijedile Novi Zagreb

Odbojkašice OTP banke ipak ce s osmijehom otici na prvenstvenu stanku nakon što su u susretu 9. kola Superlige u tri seta slavile protiv domaceg Novog Zagreba. Upisale su tako igracice trenera Gorana Jovanovica trecu prvenstvenu pobjedu i, zanimljivo, sve tri izvan Pule.

Presudnim se na koncu pokazao prvi set. Puljanke su protiv novaka u društvu najboljih cijelo vrijeme vodile tri do cetiri poena prednosti, sve do osvajanja 22. poena. Tada su zaredale s pogreškama na prijemu servisa, što je domacim igracicama omogucilo da povedu 24:22.

No, uspjele su bankarke spasiti te dvije set lopte i potom osvojiti set. Ovakav rasplet kao da je slomio nadu domacih igracica u pobjedu i pulske su odbojkašice, bez da prikažu neku nezaboravnu igru, došle do nova tri boda.

Sigurnom su igrom držale suparnice na distanci od cetiri, pet poena kontrolirajuci njihove oštre servise, da bi smecevima lomile njihovu borbenost u obrani. Ovom su pobjedom Puljanke prvi dio sezone zakljucile na osmom mjestu.

Novi Zagreb - OTP banka 0:3
(24:26, 21:25, 17:25). Utakmica 9. kola. Dvorana: OŠ Borovje. Gledatelja: 50. Suci: Vurušic i Žužul (Varaždin).