Bankarke izborile majstoricu

Pulske odbojkašice izborile su cetvrtfinalnu majstoricu. U drugom susretu cetvrtfinala doigravanja igracice »OTP banke« su nakon 140 minuta igre u pet setova pobijedile »Pivovaru Osijek« i tako ce se o polufinalistu ovog para odluciti u trecem susretu, koji ce se vec sutra igrati u Osijeku. Navijaci pulskog kluba mogli su uživati u neizvjesnosti koju odbojka nosi. O pobjedniku je doslovce odlucivala jedna lopta, a na kraju se ispravnim pokazao potez pulske klupe. Na prvu mec loptu trener Brešcic je umjesto tehnicarke Brešcic-Stošic uveo Lenu Radunic da bi pojacao blok i upravo je ona blokom na smecu najbolje Osjecanke Željke Jovicic donijela pobjedu »bankarkama«. Na samom pocetku utakmice izgledalo je da ce gošce vrlo lako do polufinala doigravanja. Neugodnim servisima kapetanice Željke Jovicic, koju su prije susreta iz pulskog kluba darivali za dan prije dobivenu fakultetsku diplomu, pulske su igracice izgubile sigurnost na prijemu servisa i Osjecanke su to znalacki kažnjavale. Gošce su povele 7:2 uglavnom pogreškama Puljanki, a nakon što je Tikvicki povisila na 12:4 bilo je jasno da ce Osjecanke osvojiti pocetni set. U drugom su setu Puljanke konacno posložile redove. Najefikasnija igracica susreta Tina Dudic je krenula serijom dobrih napada, a kad joj se sredinom seta prikljucila i Sara Terlevic Puljnake su povele 16:9 i ubrzo izjednacile. Treci je set bio neizvjestan od pocetka do kraja. Nakon što je Jahn izjednacila na 23:23, presudila je Jovicic, prvo napadom, potom blokom na Jahn za vodstvo gošci od 2:1 u setovima. No, Puljanke su se odbile predati. Podigle su agresivnost u polju koja im je manjkala u prva tri seta, Dudic i Jahn su sve sigurnije prolazile u napadu, a Ljubicic je s nekoliko vezanih blokova uplašila suparnicke napadacice i tako su domace na krilima podrške s tribina odvele susret u peti set. U njemu su u glavnim ulogama ocekivano bile Jovicic na jednoj i Dudic na drugoj strani, ali je na kraju presudio pulski blok.(R.C.)