Australian Open: Čilić u 2. kolu po paklenoj vrućini

Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u drugo kolo Grand Slam turnira Australian Opena nakon što je danas pobijedio Španjolca Marcela Granollersa 4-6, 4-6, 6-3, 6-3, 6-2 poslije 3 sata i 12 minuta igre po paklenoj vrućini od 40 stupnjeva Celzija.

Prva dva seta pripala su Španjolcu, koji je maksimalno iskoristio svoje prilike. Imao je po jednu priliku za break u svakom setu i obje je realizirao. S druge strane Čilić u prva dva seta nije ni došao do lopte za break.

U trećem setu Čilić je oduzeo servis protivniku kod vodstva 4-3 i potom zaključio set na svoj servis, a već u prvom gemu sljedećeg seta napravio je još jedan break i poveo 2-0. Nakon toga je još jednom napravio break za 6-3.

U odlučujućem setu kod vodstva 3-2 Čilić je oduzeo servis i potom je sigurno okončao meč.

U sljedećem kolu Čilić će u četvrtak igrati protiv 18. nositelja Francuza Gillesa Simona, koji je nakon četiri i pol sata igre i pet setova pobijedio Nijemca Daniela Brandsa, s tim da je odlučujući set trajao skoro dva sata i završio je 16-14 za Simona.

Čilić je protiv Simona igrao triput i sve je mečeve izgubio, 2007. u Umagu i Wimbledonu te 2008. u Torontu. (Hina)