ATP Rotterdam: Čilić izbacio Murraya

Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u polufinale ATP turnira u Rotterdamu nakon što je danas u četvrtfinalu pobijedio drugog nositelja Britanca Andya Murraya sa 6:3, 6:4 nakon sat i 11 minuta igre.

Bio je to meč sa malo prilika za "break", a Čilić je u svakom setu ipak uspio po jednom oduzeti servis protivniku i doći do važne pobjede. Bio je ovo njihov 11. međusobni dvoboj i tek druga pobjeda Čilića. Prvu je ostvario 2009. na US Openu.

Čilić je prošli tjedan osvojio turnir u Zagrebu, a s pobjedama je nastavio i u Rotterdamu, pa sada ima niz od osam trijumfa bez izgubljenoga seta, s tim da je u Rotterdamu pobijedio dvojicu TOP-10 igrača, Francuza Tsongu i sada Murrayja

U polufinalu Čilić će igrati protiv boljeg iz dvoboja između Nizozemca Igora Sijslinga i Nijemca Philippa Kohlschreibera. (Hina)