ATP Queen's Club: Čilić u četvrtfinalu

Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u londonskom Queen's Clubu, budući da je danas u trećem kolu pobijedio Španjolca Feliciana Lopeza s 4-6, 7-6 (5), 7-5 nakon 2 sata i 23 minute igre.

U prvom setu Lopez je odlično igrao na svoj servis, izgubivši samo tri poena, pa je i logično što Čilić nije ni došao do prilike za break.

Već u prvom gemu drugog seta Lopez je oduzeo servis Čiliću, ali hrvatski tenisač odmah ga je uspio vratiti i nakon toga su obojica čvrsto držala servise, pa je u odluka pala u tie-breaku, a tu je Čilić bio koncentriraniji.

U odlučujućem setu kod rezultata 5-5 Čilić je uspio napraviti break i potom na svoj servis zaključiti meč.

Bio je ovo njihov četvrti međusobni susret, a omjer u pobjedama je poravnat na 2-2.

U četvrtfinalu Čilić ide na drugog nositelja Čeha Tomaša Berdycha, protiv kojeg ima jednu pobjedu i četiri poraza. (Hina)