ATP Queen's: Čilić bolji od Dodiga

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić uspješno je započeo obranu naslova pobjednika na ATP turniru u londonskom Queen's Clubu, on je u susretu 2. kola svladao svog sugrađanina iz Međugorja i našeg drugog igrača Ivana Dodiga sa 6:3, 6:4 u susretu koji je trajao sat i dvije minute.

Bio je ovo četvrti međusobni susret Čilića i Dodiga, a međusobni omjer sada je 2:2. Od ta četiri dvoboja čak tri su odigrali ove godine, u Memphisu je slavio Čilić, a u Muenchenu Dodig.

Čilić je odlično igrao na svom početnom udarcu, ukupno je u 10 gemova izgubio tek 12 poena, te Dodig nije uspio doći do niti jedne prilike za "break". S druge strane, Čilić je u svakom setu po jednom uspio oduzeti servis Dodigu i bez problema stići do pobjede.

U 3. kolu Čilić će igrati protiv boljeg iz susreta između Španjolca Feliciana Lopeza i Francuza Juliena Benneteaua. (Hina)