ATP Monte Carlo: Poraz Marina Čilića

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić poražen je u 3. kolu ATP turnira u Monte Carlu od Francuza Richarda Gasqueta sa 5:7, 4:6 za sat i 40 minuta.

Bio je to njihov prvi međusobni susret u kojem je Gasquet odmah uzeo "break" i poveo sa 2:0, ali je to isto uspjelo u dva navrata i Marinu koji se dobro držao do rezultata 5:5. Gasquet je tada iskoristio prednost svog servisa dok je Čilić na svoj servis uzeo samo poen i izgubio prvi set sa 5:7.

Drugi set je Francuz otvorio vodstvom od 3:0. Nakon "breaka" Čilić je najprije izjednačio, a onda došao na 4:4 i propustio dvije "break" prigode za preokret pa je Gasquet poveo sa 5:4. Nakon toga Francuz je još jednom osvojio gem na Čilićev servis i dobio drugi set sa 6:4 i time ostvario pobjedu u prvom susretu s našim najboljim tenisačem. (Hina)