ATP Monte Carlo: Čilić u 3. kolu

Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u 3. kolo jakog ATP turnira u Monte Carlu, pobijedivši Južnoafrikanca Kevina Andersona 6:2, 6:3 za sat i 15 minuta. U prvom setu Čilić je na svoj servis izgubio samo dva poena, te je sa dva breaka lako došao do 6:2.

Na startu drugog seta odmah je iskoristio prvu priliku za break i poveo je 3:0, te je lakoćom priveo meč u svoju korist. Bio je to njihov treći međusobni susret, a svaki puta Čilić je izlazio kao pobjednik. Prethodno ga je Čilić pobijedio 2009. na Australian Openu i 2011. u Pekingu.

U sljedećem kolu Čilić ide na sedmog nositelja Francuza Richarda Gasqueta, s kojim dosad nikad nije igrao. Monte Carlo, 2. kolo: Marin Čilić (Hrv/9) - Kevin Anderson (JAR) 6:2, 6:3. (Hina)