ATP Basel: Dodig u četvrtfinalu

Hrvatski tenisač Ivan Dodig plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Baselu nakon što je u drugom kolu pobijedio šestog nositelja Japanca Keija Nishikorija sa 6:1, 6:2 za samo 57 minuta igre.

Dodig je odlično krenuo i već kod 2:1 napravio je break, a potom još jedan, i za manje od pola sata dobio je prvi set. Još bolji scenarij u drugom setu, Dodig odmah oduzima servis protivniku za vodstvo 2:0, a nakon toga rutinski dobija meč.

Japanski tenisač nije imao niti jednu priliku za break, a na Dodigov servis osvojio je samo deset poena. Bio je to njihov drugi međusobni dvoboj, prošle godine u susretu Davis Cupa slavio je Nishikori.

Dodig će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika dvoboja između Ive Karlovića i Kanađanina Pospišila. (Hina)