Arenašice porazile Lokomotivu

U najboljoj jesenskoj predstavi rukometašice Arene potpuno su zasluženo pobijedile Lokomotivu, nanijevši tako gošcama iz Zagreba prvi ovosezonski poraz. Arenašice su ostavile zadnji atom snage na parketu i kad se malo tko tome nadao, nadjacale papirnatog favorita 29:27 (14:11).

Pocetak susreta obilježile su tvrde obrane. Nakon što je u prvih pet minuta postignut samo po jedan pogodak na svakoj strani, u pulskim redovima budi se Sandra Nikcevic, jedina kojoj je uspijevalo nadskociti gostujuci bedem. Cak devet njenih pogodaka u prvom dijelu, uz visoki postotak realizacije, uvelike je doprinijelo prednosti od tri gola s kojom su domace rukometašice otišle na odmor.

Pocetkom nastavka gostujuca trenerica Nataša Kolega uvodi Komljenovic kao "flaster" na Nikcevic, cime je uvelike otupljena oštrica pulskog napada. No, usprkos tome domace uspijevaju održati minimalnu prednost golovima postignutim iz prodora ili iz kaznenih udaraca (19:16 - '40). Nakon 40 minuta igre domaci trener uvida da mu igracice polako "dišu na škrge" te radi prvu izmjenu, ne racunamo li Jajcevic koja je dosad ulazila jedino kod izvodenja kaznenih udaraca.

Premda vidno iscrpljene, Arenašice uspijevaju održati rezultatsku prednost, budi se Marija Mudronja na crti, Tanja Kiridžic nadomještava zaustavljenu Nikcevic, a vrijedi istaknuti i Anu Jajcevic koja je svih šest dosudenih sedmeraca realizirala. U samoj završnici susreta budi se Zeljko na gostujucim vratima, što koriste njene suigracice i približuju se na samo dva gola zaostatka, no dalje se nije moglo i bodovi zasluženo ostaju u Puli.

Dom sportova Mate Parlov. Gledatelja: 150. Suci: Helena Crnojevic, Emina Kostecki - Radic (obje Kutina). Sedmerci: Arena 6 (6), Lokomotiva 2 (2). Iskljucenja: Arena 4, Lokomotiva 8 minuta.

ARENA: Radic (7), Jelica, Mudronja 3, Gaborovic, Miloševic, Kiridžic 6, Maras, Jajcevic 6 (6), Benazic 3, Gavranic 1, Bradaric (1), Kostešic, Vukic, Nikcevic 10.

LOKOMOTIVA: Hajduk (2), Knježevic 2 (1), Nikšic, Peraica 4, Tomic 3 (1), Milacic 6, Komlenovic, Pušic, Salopek (1), V. Milanovic - Litre 5, Marušcec 3, Zeljko 9, Vrdoljak 1, I. Milanovic - Litre 2, Bošnjak, Covic 1.