Arena - Orijent P. 19:28

Arenašicama nije pomogla ni raspucana Iva Mikolić (arhiva)

Utakmica 9. kola Druge lige rukometašica - zapad: Arena - Orijent Presofleks 19:28 (8:12). Dom sportova "Mate Parlov". Gledatelja: 100. Suci: Grubor (Poreč) i Žepčan (Umag).

ARENA: Bradarić (6+3), Šekuljica, L. Vukić 4 (2), Raspudić 2, T. Rodić 2, D. Vukić, Maras 2, Buršić 1, Naletina, Banović, K. Mikolić 1, D. Rodić 1, Gerovac, Tanković, Rabar, I. Mikolić 6.

ORIJENT P.: Spahić (13), Dramac 1, Juričić 6, Marijanović, Konta 6 (1), Milosavljević 7, Skorić, Hodžić 2 (1), Jerčinović 1, Gršković (3+1), Zugan 1, Debelić 3, Petrinović 1 (1), Ivančić.

Sedmerci: Arena 3 (2), Orijent P. 6 (3). Isključenja: Arena 8, Orijent P. 10 minuta.

Nakon dvije uzastopne pobjede, rukometašice pulske Arene na svom su parketu dočekale lidera prvenstva, riječki Orijent Presofleks, ekipu koja je u dosadašnjih sedam utakmica ostvarila stopostotan učinak. Taj je niz Riječanki nastavljen i večeras, no unatoč visokom porazu, domaće su igračice velik dio susreta uspijevale parirati favoriziranim protivnicama.

Na samom otvaranju utakmice moglo se vidjeti da "arenašice" nisu impresionirane dosadašnjim učinkom vodeće ekipe prvenstva te su uspješno držale priključak sve do 13. minute i rezultata 4:4, što je bilo i posljednje izjednačenje na utakmici. U 20. minuti isključenje i dvije tehničke pogreške Puljanki omogućili su gošćama da prvi put dođu do tri pogotka prednosti, nakon čega slijedi pad u igri domaćih i dodatno odvajanje Riječanki na "plus pet".

U posljednjoj minuti prvog dijela Arena ne koristi pogrešku protivnica da se vrati na "minus dva", već naprotiv, Debelić u rekontri pogađa za "plus četiri" Orijenta na poluvremenu.

Činilo se da bi taj trenutak mogao demoralizirati domaću ekipu, no "arenašice" ipak uspijevaju uhvatiti priključak od gola zaostatka u 40. i 43. minuti, oba puta dalekometnim projektilima Ive Mikolić.

Na žalost domaćih navijača, više od toga Puljanke nisu mogle. Orijent je u razdoblju od 45. do 52. minute ostvario seriju od 9:0 i tako pobjegao na nedostižnih deset golova razlike. (D. R. K.)