Aquaestil – Pula 2:4

Ljiljana Janković (D. ŠTIFANIĆ)

Stolnotenisačice Pule svladale su u Dugoj Resi Aquaestil u susretu 11. kola Superlige. Druga je to pobjeda Puljanki u ovoj kalendarskoj godini, treća uzastopna u prvenstvu kojom su povećale svoje šanse za ulazak u play-off, među četiri najbolje ekipe u Hrvatskoj, a Dugorešanke «gurnule» u grčevitu borbu za ostanak.

Odličan su meč odigrale pulske stolnotenisačice u izrazito hladnoj dvorani, potvrdivši svoju superiornost u ogledima protiv napadački nastrojenih igračica, dok im probleme i dalje stvaraju «lovci», stolnotenisačice orijentirane samo na obranu.

Takav tip igračice je i Ivana Malobabić, koja je uspjela svladati Ljiljanu Janković i Dorinu Srebrnjak bez izgubljenog seta, no sve ostalo bilo je na strani gošći iz Pule koje su u pojedinačnim ogledima svladale preostale dvije domaće igračice, uz pobjedu u paru. Priču je zaključila Janković koja je u ogledu nekadašnjih klupskih suigračica svladala Ivanku Bilobrk, nakon što je pri rezultatu 2:1 za njenu protivnicu dobila četvrti set rezultatom 15:13 i potom slavila u petom.

Aquaestil – Pula 2:4, rezultati: Malobabić – Janković 3:0 (11:6, 12.10, 11:4), Trbuščić – Srebrnjak 0:3 (3:11, 1:11, 7:11), Bilobrk – Pervan 1:3 (9:11, 4:11, 12:10, 11:13), Malobabić/Bilobrk – Srebrnjak/Pervan 1:3 (4:11, 11:5, 5:11, 7:11), Malobabić – Srebrnjak 3:0 (11:6, 11:4, 11:7), Bilobrk – Janković 2:3 (11:9, 7:11, 11:8, 13:15, 8:11). (I. C.)