Alenu Melonu zlato u troskoku

Alen Melon (M. MIJOŠEK/arhiva)

Višestruki hrvatski prvak u skoku u vis Puljanin Alen Melon ponovno se okitio zlatnom medaljom na dvoranskom seniorskom prvenstvu Hrvatske u atletici održanom u Zagrebu, ali ovoga puta u troskoku.

Član Istre je s preskočenih 15,03 metra osvojio naslov ispred Alena Bogojevića iz Kvarnera, koji je preskočio istu daljinu. Međutim, Melon je uz najduži troskok imao i onaj od 14,83 metra te dva od 14,82, dok je članu Kvarnera drugi troskok iznosio tek 14,69 metara.

Pulski atletičar jedini je Istranin koji je osvojio medalju, a uz njega su nastupile i dvije članice Medulina i jedna Istre. Paraolimpijka Mikela Ristoski (Medulin) pripremajući se za dvoransko EP osvojila je 11. mjesto na 60 metara s rezultatom 8.23 sekunde, a njezina klupska kolegica Lucija Mrđen, koja je prošlog tjedna osvojila juniorsku broncu, sad je bila peta u troskoku (11,17). Rea Škuflić (Istra) bila je osma u skoku u vis (160 cm). (R. C.)