Alenu Melonu dva zlata

Ukupno pet medalja, dva zlata i tri bronce ucinak je atleticara pulske "Istre" na danas u Zagrebu okoncanom dvodnevnom mladeseniorskom prvenstvu. Junak male pulske ekspedicije bio je svakako Alen Melon koji je osvojio dva naslova državnog prvaka, u skoku u vis i u troskoku, zakljucivši na najbolji moguci nacin, s ukupno sedam pojedinacnih medalja na državnim prvenstvima, ovu sjajnu sezonu. Osim njega na pobjednicko su se postolje penjali i svi ostali pulski atleticari koji su nastupili u Zgarebu. Ivo Maric i Ivan Ušic osvojili su pojedinacne bronce, a to je ostvarila i pulska štafeta 4x100 metara.

Uz Puljane koji su ukupno šesti klub po osvojenim medaljama na prvenstvu, nastupili su i clanovi "Albone". Najbolji su bili Amel Tubic koji je bio cetvrti i Renata Kutnjak koja je bila peta.

Rezultati istarskih atleticara, skok u vis: 1. Alen Melon 205 cm; 5.000 m: 3. Ivo Maric 16:30.50, 8. Samir Doric (Albona) 19:55.70, 9. Sanel Tubic (Albona) 19:56.10; štafeta 4x100: 3. Istra (Ružic, Ušic, Hlušicka, Babic) 44.55; 3.000 m: 12. Samir Doric 10:59.16, 13. Sanel Tubic (oba Albona) 11:11.88; 400 prepone: 3. Ivan Ušic 59.01; 3.000 zapreke: 4. Amel Tubic (Albona) 11:31.22; troskok: 1. Alen Melon 13,75.

Atleticarke, 100 m: 8. Renata Kutnjak (Albona) 14.15; 200 m: 5. Renata Kutnjak 29.45.