USKOK je donio nalog o provođenju istrage protiv četvorice hrvatskih državljana (1965., 1948., 1959., 1949.) i dvaju trgovačkih društava zbog osnovane sumnje na počinjenje kaznenih djela zloporabe položaja i ovlasti, primanja i davanja mita te poticanja na zloporabu položaja i ovlasti.
Zagorje Tehnobeton obratilo se pak priopćenjem u kojem se potvrđuje da USKOK istražuje poslovne odnose te tvrtke s Gradom Varaždinom, vezano uz poslovne odnose iz 2003. i 2008. godine.
Mediji doznaju da su na meti USKOK-a Miroslav Bunić, Ivan Čehok, Zlatko Horvat i Stanko Vitez te još dva trgovačka društva. Osumnjičeni su za zloporabu položaja i ovlasti, primanje i davanje mita te poticanje na zloporabu položaja i ovlasti.
Konkretno, Čehoka i Horvata se sumnjiči se da su ožujka 2003. do lipnja 2011. godine pogodovali Bunićevim tvrtkama prilikom dobivanja poslova s Gradom Varaždinom i plaćanjima komunalnih obveza prema Gradu, čime je Grad oštećen u iznosu od najmanje 6.413.984 kune, a tvrtke su nezakonito prihodovale više od 6.156.604 kune. S druge strane, Bunić im nije ostao dužan. Kao protuuslugu za pogodovanje, Čehoku i Horvatu je na njihovo traženje platio dio cijene za kupljene stanove, s time da je za Čehokov stan platio iznos od 100 tisuća kuna, a za stan na ime sina Zlatka Horvata iznos od 103 tisuće kuna, javlja portal Evaraždin.
Za Horvata se sumnja da je od Bunićeve tvrtke tražio da mu se kupi stan u vrijednosti 281.936,03 kune, a Čehok je tražio da plate izvođenje radova na njegovoj nekretnini u vrijednosti od 43.838,03 kune.
Dodatno, Čehoka se sumnjiči da je tražio i dodatno opremanje svojeg i Horvatovog stana.
Viteza se pak sumnjiči da je, kao protuuslugu za izdavanje građevinskih i lokacijskih dozvola preko reda, zatražio da njemu i članovima obitelji prilikom kupnje stanova odobre kupnju po cijeni znatno nižoj od tržišne.
Tako je Vitez kupio tri stana po cijeni znatno nižoj od tržišne pribavivši tako nepripadnu materijalnu korist u iznosu od gotovo 68 tisuća eura.
Vezano uz današnje događaje i istražne radnje USKOK-a koje su vezane uz direktora i člana uprave Miroslava Bunića, iz tvrtke Zagorje Tehnobeton d. d. obratili su se s priopćenjem kako bi se prekinule spekulacije oko predmeta postupanja. U priopćenju se potvrđuje da se protiv Miroslava Bunića vodi postupak, a da je tema vezana uz dva poslovna događaja s Gradom Varaždinom, tj. na odnose iz 2003. godine te 2008. godine.
Navodi se da je Zagorje Tehnobeton d .d. profesionalna tvrtka sa 65-godišnjim iskustvom te s prihodom od preko milijardu kuna godišnje te više od tisuću zaposlenih. Dodaju da bez obzira na trenutačne okolnosti tvrtka posluje intenzivno bez ograničenja i bez poteškoća, uz nesmetano vođenje tvrtke od strane uprave i menadžmenta. (Tportal.hr)