Adelboden: Ligetyju pobjeda, Kostelić peti

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić zauzeo je peto mjesto u veleslalomskoj utrci za Svjetski kup u švicarskom Adelbodenu, za pobjednikom Amerikancem Tedom Ligetyjem zaostao je 1.73 sekunde.

Kosteliću je ovo najbolji ovosezonski rezultat u veleslalomu nakon što je u prve četiri utrke u ovoj disciplini zauzeo jedno 13., dva 14. i jedno 21. mjesto.

Drugo mjesto iza Ligetyja, koji je ostvario četvrtu pobjedu u petom ovosezonskom veleslalomu, zauzeo je Nijemac Fritz Dopfer s 1.15 sekundi zaostatka, a treće još jedan Nijemac Felix Neureuther s 1.24 sekunde slabijim vremenom.

Vodeći nakon prve vožnje, Austrijanac Marcel Hirscher pred kraj druge vožnje napravio je veliku pogrešku te je na kraju završio na 16. mjestu s tri sekunde zaostatka iza Ligetyja.

Drugi hrvatski predstavnik u veleslalomu u Adelbodenu Dalibor Šamšal nije stigao do cilja u prvoj vožnji.

U ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa Kostelić je sada 10. s 285 bodova, vodstvo je zadržao Hirscher koji sada ima 755 bodova, drugi je Norvežanin Aksel Lund Svindal sa 729, dok je Ligety treći sa 652.

U nedjelju se u Adelbodenu vozi slalom. (Hina)