A2 liga zapad: Pula 1981 - Ghia Staff 82:68

Niko Travica (Pula 1981)  (D. ŠTIFANIĆ)
Niko Travica (Pula 1981) (D. ŠTIFANIĆ)

Istarski derbi sedmog kola između košarkaša Pule 1981 i Ghije Staff odigran u Pattinaggiu očekivano je pripao domaćinu, no osim s dva osvojena boda, teško da u pulskom taboru s još nečim mogu biti zadovoljni nakon ove utakmice.

Realno, razlika u kvaliteti između ove dvije momčadi iznosi 30-ak poena, ali samo pod uvjetom da Puljani odigraju ozbiljno i koncentrirano od prve do posljednje minute. Ako im se, pak, dogodi scenarij poput ovog da jedino Niko Travica "grize" cijelu utakmicu, da se Ante Grašo nakon odličnog prvog dijela "zaigra" u drugom, a da Vanja Perdija opet nema svoj šuterski dan, uz činjenicu da je Semil Sijamhodžić cijeli susret prosjedio na klupi, onda iskusni Ivan Puh mora vaditi "kestenje iz vatre".

Neke ozbiljnije momčadi mogle bi uz ovakav pristup Puljanima stvoriti poprilične probleme, Pazinjani srećom po njih ne spadaju u tu kategoriju, ali su zato pokazali kako se treba boriti i kad si svjestan da ti to neće puno pomoći te potpuno zasluženo upisali "pristojan" poraz.

Na uvodni koš Fonovića domaćin je odgovorio serijom 9:0 i činilo se u tim trenucima da je odmah na početku odlučio pokazati tko je gazda na parketu, no nastavak prve četvrtine odigrali su Puljani u stilu "lako ćemo" i nakon deset minuta rezultat je bio 23:21. Krenuo je Dalibor Mezulić u drugu četvrtinu s četiri niska igrača i Travicom pod obručem, tražio je od svojih pulena obranu i dobio ju je (35:24 - 15'), no entuzijazam u domaćim redovima brzo je splasnuo i na "veliki odmor" otišlo se pri rezultatu 45:38.

Servirao je domaći trener u pauzi "jezikovu juhu" svojim igračima koja se u nastavku pokazala kao dobar recept, no glavni začin ipak je dodao Puh, koji je u prvih pet minuta treće četvrtine postigao devet poena i pogurao Puljane do "plus 15" (59:44), da bi se u posljednjih deset minuta ušlo pri rezultati 67:46. Naslućivala se u tim trenucima rezultatska katastrofa gostiju koji su pet minuta prije kraja zaostajali 23 poena (77:54), a onda su Puljani stali što su iskoristili Fonović i Tedi Daus da ublaže poraz.

Utakmica 7. kola: Pula 1981 - Ghia Staff 82:68 (23:21, 22:17, 22:8, 15:22). Dvorana SC Mirna. Gledatelja: 50. Suci: Hodžić (Pula) i Melon (Novigrad).

PULA 1981: Sijamhodžić, Perdija 8, Čakarić 2, Mohorović, P. Grašo 10 (1-1), Starčević 7 (1-2), Radojčić, Percan, A. Grašo 16 (1-2), Sablić 2, Travica 28 (2-2), Puh 9 (3-3).

GHIA STAFF: Rilak, Mlekuš 4, P. Ćus 6, Fabris 4 (2-4), Fonović 21 (3-5), J. Ćus 6 (2-2), Daus 16 (2-2), Jakus 2, Rogović, Tomac 9, Belina.

Tri poena: Pula 1981 6/25 (A. Grašo 3, Perdija 2, P. Grašo 1), Ghia Staff 7/23 (Fonović 2, Daus 2, P. Ćus 2, Tomac 1). (I. CEROVAC)