A2 liga košarkaša: Ghia staff – Pula 1981 73:81

Puljanin Dino Rakić prilikom zakucavanja (D. ŠTIFANIĆ)

Istarski derbi sedmog kola A2 lige između pazinskih košarkaša i njihovih tradicionalnih rivala iz Pule u potpunosti je opravdao očekivanja te ponudio gledljivu igru s neizvjesnim rezultatom sve do zadnjih minuta, kada su gosti susret prelomili u svoju korist.

Moglo je biti i obratno, obje su ekipe u nekoliko navrata tijekom susreta kontrolirale igru i rezultat, no svaki je put suparnik našao rješenja i snage za povratak.

Na kraju, nije to bila večer jakih obrana i mudrih napada, ali je prezentacija nekolicine igrača s obje strane bila na razini koja bi zadovoljila i viši rang. U tom segmentu su minule subote Puljani ipak imali blagu prednost, što je i odlučilo pobjednika.

Počelo je izjednačeno, uz dosta obostranih grešaka, te je nekako najpravednije i okončano prvih deset minuta - 16:16. Druga je dionica donijela podizanje ritma, posebno kod gostiju. Četvrtinu je otvorio Perdija tricom, nakon čega su Puljani agresivnijom igrom preko Rakića započeli 8:0 seriju, koju je završio Sijamhodžić za prvu osjetniju prednost (20:28).

Nakon toga su se Pazinjani povukli u zonu i malo primirili napade gostiju. Ipak, ni takva obrana nije izdržala jer su Puljani poentirali za tri poena preko Rakića za "plus 10" (23:33) tri minute prije velikog odmora. Vukao je tada Pazinjane Gržinić i spriječio da susret ne ode sasvim na stranu gostiju.

Rakić, ponajbolji pulski igrač u derbiju, otvorio je treću dionicu s tri poena i ponovno podigao prednost na okruglih deset poena razlike, ali mu je odgovorio najraspoloženiji iz domaćih redova Gržinić, koji je povukao domaće do izjednačenja 42:42. Potom su Ćus i Daus tricama donijeli prednost domaćinu 50:44, a u posljednju se četvrtinu ušlo rezultatom 52:48.

Uslijedilo je desetominutno nadmudrivanje. Koševima raspoloženog Jurića pazinski su košarkaši još neko vrijeme "bježali", no nakon četiri minute ukazao se Petar Grašo i tricom poravnao na 62:62, a već u sljedećem napadu donio i prednost svojoj momčadi.

Kada je nakon toga dobru rolu Krizman okrunio tricom za 62:69 počeo se nazirati pobjednik, jer u preostale tri minute pazinski se košarkaši više nisu uspjeli vratiti u igru.

Utakmica 7. kola A2 lige košarkaša - zapad: Ghia Staff – Pula 1981 73:81 (16:16, 12:19, 24:13, 21:33). Dvorana Pazinskog kolegija. Gledatelja 100. Suci: Žagar i Milin (oba Rijeka).

GHIA STAFF: Turčinović, Grubiša, Ćus 8, Gržinić 27 (18-11), Krnjus 3, Perić 4,  Daus 7, Jurić 18 (2-1), Opašić 2, Fonović 2, Hek, Đerman 2.

PULA 1981: Sijamhodžić 17 (1-1), Perdija 13 (2-2), A. Grašo 3 (1-1), P. Grašo 8 (2-1), Škoro, Konjević 2, Grgurev, Mohorović, Krizman 13 (5-0), Sablić, Rakić 21, Radunić 4.

Trice: Ghia staff 5 (Ćus 2, Daus, Jurić, Krnjus), Pula 1981 8 (Rakić 3, Perdija 3, Krizman, P. Grašo). (M. PILAT)