A2: Ghia Staff - Pula 1981 51:69

(D. ŠTIFANIĆ)

U utakmicu su bolje krenuli domaći košarkaši. Nakon što gosti prvi postigli koš, rade seriju 6:0 te preuzimaju vodstvo i uz nešto bolju obranu, a posebice skoku u kojemu je prednjačio Jurić, drže utakmicu pod kontrolom. Dovoljno je bilo nekoliko promašenih zicera Pazinjana da gosti preko Kaića dođu do poravnanja (14:14) dvije minute do kraja prve četvrtine, a koju je pak završio Đerman s dva dobra ulaza i uspješna polaganja za domaćih „plus 4“ (18:14).

Velika serija 8:0, pored bezidejnih gostiju, na otvaranju druge dionice susreta odvela je domaće košarkaše na „plus 12“ (26:14). Nakon toga još je neko vrijeme odlično funkcionirala veza Jurić –Đerman koji su držali domaću prednost iznad deset koševa. Trener Ćus rotacijama je pokušao osvježiti momčad, nakon dvije trice Puha bio je 28:24.

U trećem raspoloženi je Puh novom tricom još više približio svoju momčad poravnanju, do kojega je i došlo, nakon serije 8:0 i koša  Rakića u 26 minuti susreta (33:33). Uoči zadnje dionice gosti su imali prednost od tri koša (43:40).

Povećali su odmah na otvaranju zadnje četvrtine Puljani na 47:40, no tu priči nije bio kraj. Vratili su se domaći košarkaši u igru i četiri minute do kraja bili samo dva koša u minusu (50:48) . Igralo se tada još dvije minute s minimalnim zaostatkom Pazinjana koji su tada pokušali tricama riješiti problem, no bezuspješno, na što su gosti reagirali brzim kontrama i preko mladog Kaića stvorili krajnju, uočljivu razliku.

Utakmica 16. kola A 2 lige košarkaša - zapad. Dvorana Pazinskog kolegija. Gledatelja 100. Suci: Baki, Kovačić (oba Rijeka).

Ghia Staff: Đerman 12 (6-7), A. Ćus 5, Radolović, Hek, Fonović 4, J. Ćus 6 (1-2), Daus, Jakus, Opašić, Ferenčić 7 (1-4), Bratulić, Jurić 17 (1-5).

Pula 1981: Sijamhodžić 2, Rovis, Radunić 2, Grgurev, Kaić 19(7-10), Gligorović 5, Ivis , Krizman 5 (3-4), Konjević 9, Rakić 9 (2-2), Puh 18. (M. P.)

Trice: Ghia Staff 2(A. Ćus, J. Ćus), Pula 1981 9 (Puh 6, Rakić, Konjević, Gligorović) (M. P.)