A-2 liga zapad: Stoja uvjerljivo protiv Opatije

Sandro Kordiš, Stoja (M. ANGELINI)

Stoja - Opatija 105:68 (32:21, 32:12, 24:17, 17:18). Utakmica 22. kola A-2 lige košarkaša zapad. Dvorana Stoja. Gledatelja: 100. Suci: Hadžić i Đuraki (oba Pula).

STOJA: Kordiš 20 (2-3), Koljanin 13, Perković 2 (2-4), Mezulić 10, Dasko 3, Percan 25 (11-11), Belina 11 (2-3), Ivanković 10 (2-2), Antolović 11, Đugum.

OPATIJA: Protega 8, Glasnović 3, Tatara, Mandić 3 (1-2), Božičević, Piškor 12 (1-2), Popić Mileusnić 35 (5-6), Jelić 5, Žeželj, Negro 2.

Tri poena: Stoja 10/31 (Antolović 3, Belina 3, Koljanin 3, Dasko), Opatija 5/17 (Piškor 3, Glasnović, Jelić).

Košarkaši Stoje zaključili su sezonu uvjerljivom domaćom pobjedom nad Opatijom. Konačnih 105:68 peti je put u ovom prvenstvu da su igrači trenera Borisa Begonje zabili troznamenkasti broj koševa, prvi put u srazu s momčadi koja dolazi s onu stranu Učke. Naime, prijašnje četiri "stotke" upisane su u ogledima s Rovinjom (dvaput), Istrom i Ghijom staff, da bi u posljednjem kolu ceh platili i Opatijci.

Kako se susret razvijao, činilo se da će biti srušen i ovosezonski rekord, 118 koševa koliko je na prethodnom domaćem ogledu Stoja isporučila Rovinju, no u tome se ispriječila "crna rupa" u koju je domaćin upao krajem treće četvrtine i koja se potom proširila na veći dio zadnje dionice. Naime, nakon što su na poluvremenu imali 64:33, a u 29. minuti 88:46, košarkaši Stoje u narednih osam minuta nisu zabili niti jedan poen te je čak i "stotka" bila upitna. Nju su ipak dosegli zahvaljujući dalekometnim ubačajima Antolovića, Koljanina i Beline u samoj završnici, no svom se rekordu nisu uspjeli približiti.

Čak sedmorica domaćih igrača postigla su dvoznamenkasti broj koševa, no epitet najboljeg strijelca susreta pripao je gostujućem centru Petru Popiću Mileusniću koji je, onako haklerski iz "srca" reketa, postigao čak 35 koševa, više od polovice gostujućih. (Ivica CEROVAC)