A-2 liga zapad: Pula 1981 - Zamet 81:68

Ante Grašo u akciji (D. ŠTIFANIĆ)

Utakmica 12. kola: Pula 1981 - Zamet 81:68 (26:18, 15:16, 19:18, 21:16). Dvorana SC Mirna. Gledatelja: 60. Suci: Pejović i Đuraki (oba Pula).

PULA 1981: Sijamhodžić 12 (2-2), Perdija 10, Grašo 11 (5-6), Mohorović, Škoro, Radunić 17 (3-5), Grgurev, Konjević 8, Krizman 16 (5-7), Sablić, Rakić 7 (3-4), Puh.

ZAMET: Koljanin 9 (4-6), Trbović 2, Vidmar 18 (10-12), Prpić, Kučan 7 (1-1), Vukić 22 (4-4), Jelenić 2, Šverko, Ferenčić 8 (1-4), Furlan, Vucić, Matovinović.

Tri poena: Pula 1981 3 (Perdija 2, Krizman), Zamet 2 (Koljanin, Ferenčić).

Košarkaši Pule 1981 pobjedom su otvorili drugi dio sezone u A-2 ligi zapad i tako učvrstili petu poziciju na ljestvici. Po drugi put u ovom prvenstvu Puljani su nadjačali Zamet, ali za razliku od jesenskog ogleda kad su u Rijeci do pobjede stigli pogotkom što ga je sekundu i pol prije kraja susreta postigao Matej Radunić, u dvoboju odigranom u Pattinaggiu izostala je dramatika u završnici.

Nešto su gosti pokušali napraviti polovicom treće četvrtine, ali sve je ostalo samo na prijetnji i bodovi su zasluženo ostali u Puli. Imali su gosti u svojim redovima dvojicu najboljih strijelaca susreta, kapetana Antu Vukića i probojnog organizatora igre Dina Vidmara, ali izostala je podrška suigrača.

S druge strane, domaći su košarkaši puno više izgledali kao momčad, čak petorica su pokraj svog imena imali dvoznamenkasti broj koševa i to je bio izazov na koji košarkaši Zameta nisu uspjeli pronaći adekvatan odgovor.

Velika zasluga za ovakav učinak Pule 1981 ide "na dušu" domaćeg playa Ante Graše koji je u nekoliko navrata inicirao akcije od kojih se kosa dizala na glavi domaćem strategu Mikošu Milekiću, no zacijelo mu to nije previše uzeo za zlo, jer je u njegovoj režiji puno više bilo lucidnih poteza vrijednih pljeska na otvorenoj sceni.

U prvoj četvrtini obje momčadi nisu previše pažnje pridavale obrani te otud i 44 postignuta koša (26:18) usprkos činjenici da su se, kao uostalom i tijekom cijelog susreta, trice pogađale na kapaljku. Do "velikog odmora" gosti su se uspjeli primaknuti na sedam koševa zaostatka (41:34), da bi potom polovicom treće dionice stigli na "minus jedan" (47:46).

Ako je u redovima Riječana u tim trenucima zaživjela nada, nju su im brzo ugasili domaći košarkaši koji su u narednih 120 sekundi napravili seriju 8:0. S osam poena razlike ušlo se i u posljednju četvrtinu (60:52), a onda je domaća prednost nastavila rasti. U 32. minuti bilo je tako 66:54, dvije minute kasnije Perdija je svojom drugom tricom digao na 71:56, da bi četiri minute prije kraja Sijamhodžić zabio za 75:58, najveću prednost na susretu koju su Riječani u samoj završnici uspjeli smanjiti do konačnih 81:68. (I. CEROVAC)