A-2 liga zapad: Pula 1981 - Istra Poreč 85:77

Matej Radunić pod gostujućim obručem (D. MEMEDOVIĆ)

Utakmica 14. kola: Pula 1981 - Istra Poreč 85:77 (22:15, 6:12, 29:22, 28:28). Dvorana SC Mirna. Gledatelja: 60. Suci: Hadžić i Đuraki (oba Pula).

Pula 1981: Radunić 14 (4-5), Božić, A. Grašo 7 (3-3), P. Grašo, Travica, Konjević 19 (6-10), Grgurev 4 (0-1), Mohorović, Krizman 24 (5-6), Sablić, Rakić 17 (4-4), Puh.

Istra Poreč: Bezmalinović 2, Grbavac 8, Erlić 8 (1-2), Pačarić, Zorić 7 (1-2), Budenski, Živković 24 (2-3), Licul 18 (2-7), Ivanišević-Sotošek 10, Velenik.

Tri poena: Pula 1981 7/32 (Krizman 3, Konjević 3, Rakić 1), Istra Poreč 5/21 (Grbavac 2, Ivanišević-Sotošek 2, Erlić 1).

U istarskom derbiju 14. kola A-2 lige košarkaši Pule 1981 su ispunili očekivanja i u Pattinaggiu svladali porečku Istru, no predstava koju su pritom pružili teško da je mogla oduševiti 60-ak zaljubljenika u ovaj sport koji su je pratili s tribina

Početak susreta donio je brzo rezultatsko odvajanje domaćina i činilo se da će već prva četvrtina razriješiti sve dileme, ali gosti, koji su cijeli susret odigrali samo sa sedmoricom igrača, nisu se složili s takvim scenarijem i serijom 0:6 uspjeli uhvatiti priključak (13:11 - 8'). Tad se ukazao domaći "iskusnik" Leo Krizman koji je u malo više od minute povezao tri trice i odveo Puljane na "plus 11" (22:11). Izostanak ozlijeđenih Sijamhodžića, Perdije i Minića diktirao je puno toga u domaćim redovima i stoga je trener Mikoš Milekić u drugoj četvrtini odlučio odmoriti Krizmana, što se osjetilo na rezultatu, jer su Puljani u ovoj dionici postigli samo šest koševa i na "veliki odmor" se otišlo s minimalnom prednošću domaćina (28:27).

U trećoj četvrtini Krizman se vratio u igru, no "hlađenje" na klupi odnijelo je i preciznost te do kraja susreta nije uspio pogoditi niti jedan dalekometni pokušaj, što je uspio kompenzirati ulascima pod obruč i polaganjem. No, zato je u domaćim redovima za daljinske projektile u trećoj četvrtini bio zadužen Aljoša Konjević i Puljani su se opet odlijepili (52:42 - 27').

Kad je početkom zadnje dionice Konjević svojom trećom tricom odveo Puljane na "plus 11" (60:49), činilo se da je priči kraj, ali u samo dvije minute gosti uspijevaju napraviti seriju 0:9 i opet uhvatiti priključak. Da se ipak ne bi dogodilo iznenađenje pobrinuo se Dino Rakić koji je nakon pet promašenih pokušaja za tricu napokon namjestio ruku, dodao u sljedećem napadu dva slobodna bacanja i dvije minute prije kraja odveo domaćina na 78:66, najveću prednost na susretu nakon čega povratka za Porečane više nije bilo. (Ivica CEROVAC)