A-2 liga: Prva pobjeda rovinjskih košarkaša

Borna Živković i Emil Jurić (M. MIJOŠEK)

Odigravši jednu od lošijih utakmica u posljednje vrijeme, potpuno suprotno najavama, bez prave obrane, skoka i još lošijim napadom, doživjeli su pazinski košarkaši uvjerljiv poraz u istarskom derbiju od momčadi Rovinja koja se, pak, u Pazinu pokazala kao karakterna i čvrsta koja zna iskoristiti ponuđeno te je na kraju zasluženo uknjižila prvu ovosezonsku pobjedu.

Bolje su otvorili rovinjski košarkaši i u prve dvije minute napravili seriju 5:0. Početna je razlika na trenutke bila udvostručena, da bi po završetku prve dionice iznosila "plus osam" (20:12) za Rovinježe.

Nakon pet minuta druge četvrtine Daus pogađa prvu tricu. Nažalost, zaredale su ponovno greške, osobito u napadu gdje je bilo previše nerezonskih šuteva, što je pogodovalo protivniku da i na veliki odmor ode sa solidnom zalihom (34:27).

Pazinjani su upecali Rovinježe u svoju igru što je odmah donijelo smanjenje zaostatka na "minus 6" (41:47), no  dotad raspoloženi Bezmalinović nastavio je ulaziti pod obruč i poentirati bez nekih većih problema. Pridružio mu se ponovno Kordiš te je pred zadnju dionicu dostignuta najveća prednost (58:44). Grogirani domaći košarkaši izvjesili su odmah potom bijelu zastavu, pa je odigrana revijalna zadnja dionica u kojoj su svi dobili priliku za igru.

Zaostala utakmica 8. kola A-2 liga košarkaša- zapad. Ghia Staff - Rovinj 51:80 (12:20, 15:14, 17:24, 7:22).  Dvorana Pazinskog kolegija. Gledatelja 100. Suci: Lanac i Stanković (oba Rijeka).

GHIA STAFF: Krstić 13 (1-4), A. Ćus 4 (1-2), P. Ćus, Hek, Fonović 8 (2-2), J. Ćus (0-2), Daus 3, Hodžić 5 (1-4), Opašić 12, Turčinović, Bratulić, Jurić 6 (2-6).

ROVINJ: Bezmalinović 14 (2-2), Matošević, Honović, Križanac, Kordiš 27 (6-8), Čulina 5, Atlija, Živković 16 (2-3), Šturman 2, Lešić 9 (3-4), Banko, Franković 8 (0-1).

Trice: Ghia Staff 3 (Krstić, Daus, A. Ćus), Rovinj 2 (Kordiš, Čulina). (Mladen PILAT)