A-2 liga košarkaša zapad: Stoja - Pula 1981 78:65

Stoja - Pula 1981 (M. ANGELINI)

Utakmica 13. kola: Stoja - Pula 1981 78:65 (14:18, 21:17, 24:16, 19:14). Dvorana Stoja. Gledatelja: 250. Suci: Denis Hadžić (Pula) i Zoran Žagar (Rijeka).

STOJA: Kordiš 15 (3-4), Koljanin 17, Perković 5 (1-2), Mezulić 9 (3-4), Dasko, Percan 21 (1-2), Belina, Dubroja, Ivanković 6 (2-5), Antolović, Đugum, Ivis 5 (1-2)

PULA 1981: Sijamhodžić 7 (1-1), Perdija 8, A. Grašo 2, P. Grašo 4 (2-2), Minić 4 (2-2), Radunić 20 (4-7), Grgurev, Konjević 14 (3-3), Krizman 4 (2-2), Sablić 2, Božić, Puh.

Tri poena: Stoja 7/17 (Percan 4, Koljanin 3), Pula 1981 3/14 (Perdija 2, Konjević 1)

Košarkaši Stoje su i treći put u ovoj sezoni u gradskom derbiju svladali Pulu 1981. Međutim, za razliku od dva jesenska dvoboja odigrana u Pattinaggiu, u prvenstvu i u Kupu u kojima su uvjerljivo slavili s "plus 37" i "plus 32", ovaj treći odigran na Stoji donio je puno više neizvjesnosti.

Dok je bilo snage, puleni Mikoša Milekića držali su utakmicu u neizvjesnosti, prvu četvrtinu riješili u svoju korist (18:14), a na "veliki odmor" otišli poravnati (35:35). No, odmor nije bio dovoljno velik da se potrošena snaga i energija uspiju rekuperirati i u nastavku su trupe Borisa Begonje prebacile u višu brzinu, ritam koji gosti nisu uspijevali pratiti.

Oko 250 Stojinih navijača neugodno je iznenadio ulazak u susret njihovih ljubimaca koji tri uvodne minute nisu uspjeli poentirati i gosti su se uspjeli odlijepiti (0:7). Brzo je reagirala klupa Stoje minutom odmora, ali ni nakon što je prošlo pola prve četvrtine domaćin nije uspio poentirati iz igre (1:9).

Ubacili su tada Koljanin i Percan po jednu tricu, no dvaput je na drugoj strani precizan iza linije 6,75 bio Perdija i gosti su uspijevali održavati stečenu prednost. Ona se istopila u drugoj dionici, ali zahvaljujući Konjeviću, Perdiji i Sijamhodžiću, koji su zajedničkim snagama postigli 24 poena, izostalo je ono što su mnogi očekivali, rezultatsko odvajanje domaćina.

Najprecizniji u prvih 20 minuta u domaćim redovima bili su Koljanin i Percan. Usto, veliku je borbu pod košem vodio Ivanković, zarađivao, ali i radio osobne pogreške, razlog što je završnicu utakmice odgledao s klupe.

Početak nastavka donio je puno agresivnijeg domaćina, naročito u obrani, što je rezultiralo s nekoliko "krađa" i lakih poena iz kontri i polukontri.

Vidjelo se da gosti sve više "dišu na škrge", a naročito je u problemima bila vanjska linija Pule 1981. Nedostatak snage dovodio je do nemoći, što se iskazalo na primjeru Ante Graše koji se u jednom napadu tijekom kojeg mu je Percan "disao za vratom", svog čuvara pokušao osloboditi udarcem laktom u glavu.

Izgleda kao da je to bio dodatni motiv za najboljeg igrača utakmice koji je u nastavku postigao 14 koševa te u kooperaciji s Kordišem, koji ih je u drugom dijelu zabio 11, iz minute u minutu podizao domaću prednost.

Na drugoj strani jedini koji se odbijao predati bio je mladi Radunić, koji je od svojih 20 koševa u nastavku postigao 17, ali izostala je pomoć suigrača i povratka za Pulu 1981 više nije bilo. (I. CEROVAC; snimio M. ANGELINI)