A-2 liga košarkaša: Stoja – Rovinj 87:82

(A. KANCELAR)

Košarkaši Stoje svladali su na domaćem parketu, u istarskom derbiju sedmog kola A-2 lige – zapad, goste iz Rovinja. Očekivani je to ishod dvoboja u kojem je Stoja, nakon dva uvodna poraza, stigla do četvrtog uzastopnog trijumfa, dok Rovinježi i poslije ovog susreta u rubrici pobjede imaju nulu.

Početak susreta donio je izjednačenu igru i gosti iz Rovinja uspjeli su držati rezultatski priključak do 18:18, no potom je kvaliteta domaćih igrača počela donositi plodove. Prva četvrtina okončana je rezultatom 30:22, gosti su se još držali do 36:30, ali dalje od toga nisu mogli i na «veliki odmor» otišlo se pri rezultatu 55:32. Impresivan je u prvih 20 minuta bio Gregor Belina, koji je za tri poena pucao 3-3, za dva poena također, a jedini promašaj upisao je s linije slobodnih bacanja.

Velika prednost omogućila je domaćem treneru Anti Valentinčiću da u nastavku susreta pruži priliku onim igračima koji inače dobivaju manju minutažu, što su iskoristili gosti da se na krilima Sandra Kordiša, najefikasnijeg igrača na susretu, primaknu, no domaću pobjedu nisu uspjeli ugroziti.

Utakmica 7. kola A-2 lige košarkaša – zapad: Stoja – Rovinj 87:82 (30:22, 25:10, 16:22, 16:28). Dvorana na Stoji. Gledatelja: 100. Suci: Žagar (Rijeka) i Melon (Novigrad).

STOJA: N. Gržinić 6, Đugum, Mezulić 11, Dasko, Percan 12, Belina 28, Vurušić, F. Gržinić, Banko 5, Ceranja 7, Elbl, Pušić 18.

ROVINJ: Bezmalinović 4, Križanac, Honović, Kordiš 39, Čulina 2, Atlija 1, Živković 16, Šturman 2, Lešić 12, Franković 6. (I. CEROVAC)