A-2 liga košarkaša: Pula 1981 – Crikvenica 88:90

Luka Kaić (bijeli) bio je među zapaženijim igračima Pule 1981 (D. ŠTIFANIĆ)

Košarkaši Pule 1981 poraženi su u derbiju 15. kola A-2 lige – zapad: u Pattinaggiu su gosti iz Crikvenice slavili rezultatom 88:90. Bila je to, kao što i konačni rezultat govori, neizvjesna utakmica, ali za to su prvenstveno krivi domaćini, koji su u nekoliko navrata imali opipljivu prednost. Međutim, nisu je uspjeli pretočiti u pobjedu već su dozvolili gostima, koji su praktički cijeli susret igrali s tri igrača, dok su ostali bili tu samo da dodaju ručnike na minuti odmora, da susret privedu izjednačenoj završnici, u kojoj su se pokazali sretnijima i spretnijima.

Početak susreta obilježila je igra "jedan na pet". Naime, nakon šest minuta Puljani su "poduplali" goste (14:7) i pritom se cijela startna petorka upisala u strijelce, dok je na drugoj strani sve poene zabio Davor Konjević. S plus sedam je i okončana prva četvrtina (22:15), a onda je gostujući trener svog najboljeg igrača ostavio na klupi i na taj način probudio Marka Benića i Komadinu. Krenula je tako Crikvenica u drugu dionicu s četiri uzastopne trice i prešla u vodstvo (24:27 – 13'), da bi potom domaćin na krilima raspucanog Mateja Radunića napravio seriju 10:0 (34:27 – 16') te prednost od sedam koševa zadržao do "velikog odmora" (45:38).

Mladi Radunić zabio je 17 koševa u prvih 20 minuta, dok je jednog više na drugoj strani postigao Konjević.

Odlično su Puljani otvorili nastavak susreta i nakon dvije i pol minute odvojili se na "plus 13" (53:40), no potom su gosti tricama opet uhvatili priključak (57:54 – 25'), da bi se krajem treće četvrtine primakli na samo koš zaostatka (66:65). Uspjeli su se polovicom zadnje dionice tricom Dina Rakića domaći košarkaši odvojiti na pet koševa razlike (79:74), no tad su stali pa su gosti iz Crikvenice prebacili vodu na svoj mlin, poveli s četiri koša razlike i tu prednost sačuvali do kraja.

Utakmica 15. kola A-2 lige košarkaša – zapad: Pula 1981 – Crikvenica 88:90 (22:15, 23:23, 21:27, 22:25). Dvorana SC Mirna. Gledatelja: 100. Suci: Hadžić i Đuraki (oba Pula).

PULA 1981: Sijamhodžić 9 (3-4), Rovis, Grašo, Škoro, Radunić 21 (1-3), Kaić 20 (6-6), Gligorović 13 (2-2), Ivis, Krizman 11 (2-5), A. Konjević, Rakić 14 (1-2), Puh.

CRIKVENICA: D. Konjević 39 (11-12), Piškulić 9 (1-1), Domijan, Mandžuka 3 (1-4), Komadina 16 (4-4), I. Benić, Baričević, Deleut, Kozlevčar, Pjevač, M. Benić 23 (4-6).

Tri poena: Pula 1981 5/18 (Kaić 2, Krizman 1, Rakić 1, Gligorović 1), Crikvenica 8/23 (Konjević 2, Piškulić 2, Komadina 2, M. Benić 2). (I. CEROVAC)