A-2 liga: Ghia Staff - Stoja 60:101

Nikola Krnus nije uspio sačuvati loptu od Marina Đuguma (M. MIJOŠEK)

Utakmica 12. kola A-2 lige košarkaša zapad Ghia Staff - Stoja 60:101 (6:16, 21:33,18:35,15:17) Dvorana Pazinskog kolegija. Gledatelja 100. Suci: Žagar (Rijeka) i Melon (Novigrad).

GHIA STAFF: Krstić 3 (1-2), A. Ćus 2 (2-2), P. Ćus 5, Miletić 13 (1-1), Krnjus 1 (1-2), Grubiša 1 (1-2), Daus 11, Jurić 12 (2-3), Brajković, Fonović 6 (2-4), Gržinić 2 (2-2), Đerman 4 (0-2).

STOJA: Koljanin 5 (2-2), Perković 7, Mezulić, Dasko 7, Percan 15 (3-4), Belina 17, Kordiš 29 (5-8), Ivanković 6 (2-2), Antolić 4, Đugum 4 (2-2), Ivis 7 (1-2).

Trice: Ghia Staff 4 (Daus 3, P. Ćus), Stoja 5 (Belina 3, Koljanin, Perković).

Prema očekivanju, košarkaši Stoje kao gosti Pazinjana opravdali su ulogu favorita i u istarskom su derbiju 12. kola drugoligaškog zapada ostvarili vrijednu pobjedu kojom kao drugoplasirana momčad lige nastavljaju lov za liderom Škrljevom. Pokazalo se da su Puljani trenutno spremniji, kompletniji i konkretniji od Pazinjana čiji resursi nisu bili na dovoljnom nivou kako bi u susretu "zaigrao" i dugogodišnji rivalitet te pridonio da sve skupa bude neizvjesnije i zanimljivije.

Krenulo je zonom na zonu, uz igru s podosta obostranih grešaka i ne baš najsretnijih rješenja te se tako na prvi koš čekalo tri i pol minute. Koš je tada postigao Kordiš i krenuo prema ostvarenju koje ga je kasnije promoviralo u prvo ime susreta. Odgovorio je s druge strane Jurić koji se u tim trenucima isticao i uspješnim skokovima pod oba obruča. Ubacio je u zadnjim minutama prve dionice s pulske strane prvi u višu brzinu spomenuti Kordiš koji je istu zaključio svojim devetim košem za pulskih "plus 10" (6:16).

Na otvaranju druge četvrtine nadovezao se Daus tricom na koš Krstića te su pazinski košarkaši prepolovili minus. Umjesto u neizvjesnost, bio je to uvod u rješenje utakmice. Pogodio je tada i Belina prvu tricu za goste te započeo novo odvajanje, a kad je pet minuta do velikog odmora "stavio" i drugu, došlo je do dotad najveće razlike (15:33). Kod domaćina se tada osjetilo i neigranje Đermana koji je nekoliko minuta ranije ozlijedio zglob. Postajala je pritom i pazinska zona sve tromija, što je olakšalo posao pulskim košarkašima koji su na poluvremenu imali 22 koša prednosti (27:49).

Ako je tada još uvijek i bilo kakve šanse za domaćina u eventualni preokret, ona je otklonjena početkom treće dionice kad je uslijedila nova serija Puljana za 61:31. Tako je do kraja utakmica poprimila skroz revijalni karakter u kojoj su svi obostrano akteri dobili priliku za igru. U takvoj igri prebacili su pulski košarkaši, odnosno mladi Antolić, i "stotku" na nesebično dodavanje, a koga drugoga nego Kordiša. (Mladen PILAT)