A-1 liga: Rockwool Pula - Ragusa 75:71

Gordana Bedalov (6) i Lana Pačkovski

Utakmica 21. kola A-1 lige košarkašica, Rockwool Pula - Ragusa 75:71 (12:24, 25:18, 22:12), Dvorana SC Mirna. Gledatelja: 60. Suci: Terlević (Kastav), Hadžić (Pula), Žagar (Rijeka).

ROCKWOOL PULA: Đukić, Pačkovski 21 (4-6), Bedalov 26 (2-7), Čičić 7 (1-2), Percan, Zubak 6 (0-1), Blažević 5 (3-4), Bosilj 8 (3-4), Ramljak 2 (2-2), Tukić.

RAGUSA: Pocrnjić 2 (2-2), Babun 8, Žarac, Matić 10 (2-3), Petrović, Tomičić 5 (1-2), Zovko 19 (5-6), Domitrović, Miloglav 25 (3-4), Matić 2.

Tri poena: Rockwool Pula 2/8 (Pačkovski, Bosilj), Ragusa 8/2 (Miloglav 4, Zovko 4).

Uz dosta muke košarkašice Rockwool Pule svladale su u posljednjem domaćem susretu regularnog dijela sezone Ragusu i tako joj uzvratile za jesenski poraz u Dubrovniku. Usto, s nova dva boda potvrdile su "rockwoolice" poziciju broj tri pred doigravanje bez obzira na ishod ogleda posljednjeg kola koje im sljedećeg vikenda donosi gostovanje kod drugoplasiranog Medveščaka.

Sporo u napadu, mlako i bez agresivnosti u obrani, tako je izgledala igra "rockwoolica" u prvoj četvrtini. Na drugoj strani, gošće su susret otvorile s dvije trice Zovko, potom je dvaput iza linije 6,75 metara precizna bila Miloglav, a kad je istekom desete minute Zovko pogodila dalekometni projektil s osam metara, Dubrovčanke su "poduplale" blijede Puljanke (12:24). Ništa bolje nisu izgledale domaće košarkašice ni početkom druge četvrtine (12:28 - 11'), a onda su Pačkovski i Bedalov počele ispravljati pulski brod koji se već poprilično bio nagnuo i na "veliki odmor" otišlo se pri rezultatu 37:42.

U nešto boljem ritmu Puljanke su krenule u nastavak susreta i u 23. minuti košem Pačkovski došle do 47:45, drugog vodstva na susretu nakon uvodnih 4:3, da bi onda stvari u svoje ruke uzela Bedalov i u ovoj dionici ukupno zabila 14 koševa, dva više od kompletne gostujuće ekipe. Ušlo se tako u zadnjih deset minuta s "plus pet" za domaćina (59:54), četiri minute kasnije "rockwoolice" su tu prednost "poduplale" (66:56), da bi onda u samoj završnici s nekoliko pogrešaka i serijalom promašenih slobodnih bacanja pružile šansu gošćama da stignu do preokreta, no dalje od 75:71 Dubrovčanke nisu stigle. (Ivica CEROVAC)