A-1 liga: Pulske košarkašice pružile dostojan otpor

Ivana Đukić (Rockwool Pula) (Manuel ANGELINI)

U posljednjem ovogodišnjem susretu košarkašice Rockwool Pule dočekale su na domaćem parketu momčad Novog Zagreba, lidera i jedinu neporaženu momčad u dosadašnjem dijelu prvenstva. Iako su gošće u Pulu doputovale bez svoje ponajbolje igračice Sandre Mandir, razlika u kvaliteti ipak je bila izražena kroz svih 40 minuta, što je u konačnici rezultiralo pobjedom Novog Zagreba od 26 poena prednosti.

Samo otvaranje utakmice prošlo je u znaku domaćih igračica, jer prvo su tricom Đikić povele 3:2, a u četvrtoj minuti Đukić je svojim pogotkom povećala prednost na 10:6. U drugoj dionici susreta Puljanke su pokušale parirati zonskom obranom, ali unatoč tome Willams se nekoliko puta našla sama pod obručem i tako održavala prednost svoje ekipe.

Dominacija gostujuće momčadi popustila je početkom treće četvrtine, što se osjetilo na postotku njihove efikasnosti, ali ''rockwoolice'' to nisu iskoristile na pravi način, pa je protivničko vodstvo ostalo netaknuto uoči završnih 10 minuta. Tada je gostujući trener dodatno izrotirao momčad, a ''rezerve'' željne igre iskoristile su umor domaćih igračica te podigle prednost na konačnih ''plus 26''.

Utakmica 11. kola A-1 lige košarkašica: Rockwool Pula - Novi Zagreb 59:85 (18:29, 14:21, 13:14, 14:21). Dvorana SC Mirna. Gledatelja: 40. Suci: Đuraki (Pula), Terlević (Rijeka), Pejović (Pula).

ROCKWOOL PULA: Đukić 10 (2-4), Tukić 1 (1-2), Butković, Đikić 19 (4-4), Percan, Zubak 7 (3-4), Šturbej, Mišić, Ramljak 14 (2-2), Jakelić 8.

NOVI ZAGREB: Čačić 9 (2-2), Mitchell 7 (3-3), Vrdoljak 13 (2-2), Bedalov 9 (1-1), Marin, Prčić 3 (1-2), Pačkovski 8 (2-2), Jurić 1 (1-2), Mazić 18 (6-7), Williams 13 (3-4), Brkljačić 4.

Tri poena: Rockwool Pula 7/14 (Đukić 2, Đikić 3, Jakelić 2), Novi Zagreb 2/11 (Čačić 1, Vrdoljak 1). (D. RAMIĆ-KOVAČIĆ)