A-1 liga košarkašica: Puljanke lako protiv Agrama

Chelsea Pickering ostvarila je 'double-double' (M. ANGELINI/arhiva)

Košarkašice Rockwool Pule su, po očekivanjima, upisale pobjedu na gostovanju kod zagrebačkog Agrama. Protiv najslabije ekipe lige, koja u ovoj sezoni još nije osjetila slast pobjede, "rockwoolice" su slavile 84:73, a za to što konačni rezultat nije bio puno uvjerljiviji zaslužno je njihovo opuštanje u drugom poluvremenu.

Naime, u prvoj četvrtini bilo je već "plus 17" za Puljanke, što su domaće košarkašice tricom uz zvuk sirene smanjile na 12:26. U drugoj dionici gostujuća se prednost kretala oko 20 koševa, a na odmor se otišlo pri rezultatu 33:52, da bi se po povratku na parket gošće odlijepile na "plus 25" (36:61 - 23'), što je bila i najveća prednost na susretu.

Tada je krenula nonšalantnost u pulskim redovima te su se košarkašice Agrama dvije i pol minute prije kraja susreta primakle na samo osam koševa zaostatka (71:79). No, bliže od toga nisu uspjele prići i "rockwoolice" su mirno privele posao kraju.

Puljanke su bile dominantne u skokovima, kojih su prikupile čak 65, što je klupski rekord te jedan od najboljih dometa ove sezone u Prvoj ligi.

Odličnu predstavu pružila je Chelsea Pickering koju ni nedavno slomljeni nos nije onemogućio da upiše "double-double" učinak, 23 koša i 11 skokova.

Utakmica 17. kola A-1 lige košarkašica: Agram - Rockwool Pula 73:84 (12:26, 21:26, 20:15, 20:17). "Kutija šibica". Gledatelja: 30. Suci: Palavra (Zagreb), Čop (Zaprešić), Drljača (Zagreb).

AGRAM: Vujić 4, Bilić, Vukičević 17, Varivoda, Iva Belošević 23, Ines Belošević, Šarić 11, Šalić, Meštrović 18, Šarčević.

ROCKWOOL PULA: Đukić 15, Buzov 18, Mišić 2, Pickering 23, Zubak 6, Đikić, Šturbej, Percan 4, Ramljak 9, Jakelić 7.

Tri poena: Agram 4/20 (Iva Belošević 2, Meštrović 1, Šarić 1), Rockwool Pula 9/25 (Đukić 5, Pickering 3, Jakelić 1). (I. CEROVAC)