A-1 liga košarkašica: Puljanke izgubile od Raguse

Tricama vratila nadu - Tea Đikić (M. ANGELINI)

Utakmica 5. kola A-1 lige košarkašica: Ragusa - Rockwool Pula 81:72 (18:17, 20:12, 21:16, 22:27). Dvorana Gospino polje. Gledatelja: 60. Suci: Jurčević, Pepur, Vukušić (svi Split).

RAGUSA: Petrović, Babun 22, K. Zarač 8, M. Zarač, Matić 23, Kocenić, Lovrić, Tomičić 10, Čoić, Malada 7, Dobroslavić 4, Tošić 7.

ROCKWOOL PULA: Đukić, Tukić, Ličina 24, Mišić, Pickering 11, Zubak 12, Đikić 15, Percan, Ramljak 7, Jakelić 3.

Košarkašice Rockwool Pule poražene su u petom kolu A-1 lige na gostovanju u Dubrovniku, u derbiju začelja Ragusa je slavila rezultatom 81:72. Prema očekivanjima, Puljanke su uspjele materijalizirati svoju prednost u visini te su tijekom susreta prikupile 37 skokova, 13 više od domaćih košarkašica, a prednjačile su Martina Zubak sa 16 i Tanja Ličina s 13 skokova. No, s druge strane, opet je zakazao pulski šut, "rockwoolice" su promašivale zicere, prilike iz kojih je umijeće bilo ne poentirati i kao rezultat toga stigao je četvrti poraz u sezoni.

Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj igri i okončana je s košem prednosti za Ragusu (18:17), da bi se onda tijekom druge dionice domaće košarkašice polako počele odljepljivati. Iznosila je prednost Dubrovčanki u jednom trenutku i 12 koševa, da bi Puljanke tricom smanjile na 38:29, rezultat s kojim se otišlo na "veliki odmor". U trećoj četvrtini nastavio se pad u gostujućoj igri i domaće su se košarkašice uspjele odlijepiti na "plus 18" (54:36), da bi onda Puljanke napokon proigrale.

Predvođene Teom Đikić koja je, premda je njen nastup do zadnjeg trenutka bio upitan zbog ozljede, zabila pet trica u nizu, gošće su napravile seriju 24:10, primakle se na četiri koša zaostatka (64:60) i usto imale loptu u svom posjedu. No, napad nisu uspjele iskoristiti i domaće košarkašice opet su se odvojile na deset koševa prednosti i potom susret mirno privele kraju. (I. C.)