8. memorijal V. Šešelja: Puljanke posljednje

Tanja Ličina i Maja Ramljak (Snimio Manuel ANGELINI)

Košarkašice Rockwool Pule zauzele su posljednje, četvrto mjesto na osmom izdanu memorijalnog turnira "Vledimir Šešelja" koji je tijekom vikenda održan u Pattinaggiu. Igračice trenera Ivana Đukića u susretu za treće mjesto poražene su od slovenskih viceprvakinja Triglava, zahvaljujući slaboj igri u drugom poluvremenu.

U prvih 20 minuta, dok su imale koncentracije, pulske su igračice uglavnom vodile. Na ulasku u drugu četvrtinu prednost Puljanki iznosila je 22:11 zahvaljujući dotad razigranim Ramljak, Đikić i Pickering. No, do odmora su slovenske košarkašice polako smanjivale prednost, pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 35:30.

U nastavku susreta Slovenke su zonskim presingom oduzele puno lopti pulskim igračicama, a potom je to Jakovina bez problema pretvarala u koševe. Posljednje vodstvo Puljanke su imale pri rezultatu 35:34. Držale su se Puljanke u igri do rezultata 44:46, a onda su gošće serijom 13:0 riješile pitanje pobjednica. U tim je trenucima pulskim igračicama nestalo svježine, time i lucidnosti u napadu, pa su Slovenke lakoćom ostvarile nedostižnu prednost (47:62) koju su bez problema sačuvale do kraja.

U finalu je šibenski Jolly JBS pobijedio Interclub Muggia. (Roberto CAR)

Rockwool Pula - Triglav 61:72 (19:11, 16:19, 9:23, 17:19).

Dvorana SC Mirna. Gledatelja: 40. Suci: Maurel i Dundara (oba Pula). ROCKWOOL PULA: Đukić 9, Jakelić 3, Šturbej, Ličina 9 (5-3), Đikić 13 (4-4), Percan, Zubak, Pickering 15 (4-3), Mišić, Tukić, Ramljak 12 (2-0). TRIGLAV: Zdolšek 10 (4-2), Đurić 10, Jelenc 2, Sever, Adamović 2 (4-0), Jakovina 23, Špacapan, Zalar 7 (2-1), Žibert 4 (4-4), Purkat, Jakobčić 10 (2-0), Piršić 4. Trice: Pula 7 (Đikić 3, Pickering 2, Jakelić, Đukić), Triglav 1 (Jakovina).