62. Kvarnerska rivijera: Porazi istarskih momčadi

Sutra odluka s Talijanima - Azur Makić (D. ŠTIFANIĆ)

Sarajevo - Istra 1961 1:0

Susret 2. kola skupine A Kvarnerske rivijere: Sarajevo - Istra 1961 1:0 (0:0). Gradski stadion. Gledatelja: 200. Sudac: Zvonko Radić (Kastav). Pomoćnici: Frlan (Podhum), Barbić (Rijeka). Strijelac: 1:0 Aganspahić (55'). Žuti kartoni: Handžić (Sarajevo), Ivanović (Istra).

SARAJEVO: Plakalo, Muharemović, Pendek, Anđušić (od 77. Bašović), Kapić, Aganspahić, Rastoder, Mihojević, Herić (od 60. Tahiri), Radovac, Handžić.

ISTRA 1961: Mikić, Škopac (od 19. Omazić), Makić, Hadžić, Stoičević, Jereb (od 29. Macan), Ivanović, Vošten, Mance, Dadić (od 52. Badrov), Jokić (od 75. Ruba).

Nogometaši Sarajeva su zasluženo stigli do prve ovogodišnje pobjede na turniru Kvarnerska rivijera jer su u potpunosti nadigrali pulskog prvoligaša koji u 80 minuta nije opasnije zaprijetio vrataru Plakalu. Od samog početka Sarajlije su preuzeli kontrolu igre na sredini terena ali su prvu veliku pravu priliku imali tek u 33. minuti kada je tek ušli Macan bespotrebno u svom šesnaestercu srušio Herića, a sudac Radić opravdano je pokazao na bijelu točku. Kazneni udarac za Sarajevo izveo je Handžić, pucao u lijevi donji kut ali je Mikić sjajnom intervencijom obranio udarac i ubacio loptu u korner.

I u drugom dijelu potpuno ista slika na terenu, a u 55. minuti Sarajevo zasluženo stiže do vodstva. Jednu visoku loptu u šesnaesterac Puljani glavom izbacuju na 20 metara gdje je prima Aganspahić i udarcem u lijevi donji kut pogađa za 1:0. I nakon postignutog pogotka Sarajevo je puno bolja momčad, a u 70. minuti Anđušić glavom iz sjajne pozicije s deset metara puca pored gola. Sarajlije su do kraja u još dva navrata pokušali udarcima iz daljine postići gol, ali je Mikić bio siguran.

Rudar - Spezia Calcio 1:7

Gradski stadion. Gledatelja: 150. Sudac: Tomislav Frlan (Podhum). Pomoćnici: Radić (Kastav), Barbić (Rijeka). Strijelci: 0:1 Fumić (8'), 0:2 Miochi (9'), 0:3 Magiore (26'), 0:4 Sadiq (42' - 11m), 1:4 Ružić (44'), 1:5 Sadiq (52'), 1:6 Vignali (62'), 1:7 Sadiq (70'). Žuti kartoni: A. Radočaj, V. Radočaj, Alić, Kurtić (Rudar), Sadiq, Lazzini, Paccagnini (Spezia Calcio).

RUDAR: V. Radočaj, Gaši (od 44. Bucul), A. Radočaj (od 58. Božičević), Trumić, Matulja, Ružić, Zakomac (od 58. Matković), Miskić (od 41. Džekić), Jašarević, Alić, Kurjaković (od 16. Kurtić).

SPEZIA CALCIO: Bedei, Nura, Faye (od 60. Mameli), Russo (od 41. Franco), Miocchi (od 38. Vignali), Romagnoli, Rivituso, Sadiq, Fumić (od 41. Licardi), Maggiore, Lazzini (od 70. Paccagnini).

Nogometaši labinskog Rudara doživjeli su težak poraz u utakmici u kojoj su ponovno bili u potpuno inferiornom položaju, ali su za razliku od pulske Istre 1961 igrači talijanske Spezie realizirali barem 50 posto prilika. Utakmica je riješena već u prvih deset minuta kada su Talijani sa dva pogotka dali do znanja da žele pobijediti što većom gol razlikom koja bi na kraju mogla odlučivati u prolasku u nastavak turnira, a jedini svijetli trenutak domaće momčadi dogodio se u 44. minuti kada je Ružić postigao prvi pogodak za Labinjane na ovom turniru.

Poredak: Spezia 4, Sarajevo 4, Istra 1961 3, Rudar 0.

Sutra (16.30): Sarajevo - Rudar, (18.30): Spezia - Istra 1961. (R. FONOVIĆ)