1. liga rukometašica: Zelina - Umag 37:25

Ana Jajčević (M. MIJOŠEK)

Zelina - Umag 37:25 (19:15). Gradska dvorana. Gledatelja 350. Suci: Bosak i Herceg (oba Varaždin).

ZELINA: Sanader (7+0), Hajduk (12+0), Ercegovac 5, Ćosić 2 (1), Žigrović 2 (1), Prusina 2, Madžarac, Šandor 2, Pavlović 4, Šerić 7 (3), Puhalek, Vulić 4, Horvat 5, Galić 4.

UMAG: Pavić (4+0), Medved (1+0), Žuliček 4, Rajić 6 (3), Vidović 6, Jajčević 7 (2), Jerković, Gašić, Špoljarić , Šito, Maras 1, Imamović 1.

Sedmerci: Zelina 5 (5), Umag 6 (5). Isključenja: Zelina 8, Umag 6 minuta.

Domaće su rukometašice nakon prethodnog neuspjeha na osječkom parketu odlično, maštovito i učinkovito odigrale ovaj susret i ostvarile uvjerljivu pobjedu. Zelinke su povele 4:1 nakon pet minuta, ali su četiri minute potom "žuto-plave" stigle do minimalnog zaostatka (5:4). Sredinom prvog poluvremena je jednak razmak (9:8). Novom serijom Andrea Šerić i suigračice su uz potporu vratarke Hajduk izborile novi odmak (13:9).

Koliko je domaća ekipa ozbiljno shvatila ovo iskušenje, pokazala je u prvim minutama nastavka. Kako je vrijeme odmicalo, povećavale su svoje vodstvo sve do "tucet" golova u konačnici ogleda koji je domaćem sastavu bio od velike važnosti, za plasman u gornji dom i igranje Lige za prvaka. Gošće će igrati Ligu za poredak, što je prigoda mladim snagama za stjecanje iskustva. (Z. G.)