1. liga rukometašica: Umažanke prekinule crni niz

Autorica pobjedničkog gola - Jelena Vidović (S. ŽULIĆ)

Utakmica 10. kola: Dalmatinka - Umag 26:27 (12:16).

DALMATINKA: Ka. Barišić, Batur, Pavlović 1, Boras 2, Klarić, Blažević 9, Marinović 7, Kežić 3, Škorput, Kr. Barišic, Prusina 2, Domić, Lekić, Vuković 2, Tolj, Jelčić (18).

UMAG: Žuliček 2, Milošević 6, Rajić 3, Mataija 2, Vidović 10, Jajčević, Jerković, Špoljarić 4, Ćorković, Pavić (12), Maris, Gašić.

Sedmerci: Dalmatinka 1(0), Umag 1(1). Isključenja: Dalmatinka 2, Umag 8 minuta.

Rukometašice Umaga došle su na gostovanju u Pločama do druge prvenstvene pobjede svladavši u susretu 10. kola Dalmatinku. Ponovile su Umažanke tako uspjeh iz prošle sezone kad su na tom istom parketu upisale pobjedu vrijednu ostanka u elitnom razredu. Ovoga su puta pobjedom zaustavile seriju uzastopnih poraza koja je već stigla do brojke pet.

Kako su Umažanke predvođene napadačkim tandemom Vidović - Milošević, te raspoloženom Pavić na golu igrale u prvih 30 minuta, izgledalo je da će lakoćom doći do druge prvenstvene pobjede. Na odmor se, naime, otišlo vodstvom igračica trenera Dragana Rajića od 16:12. No, domaće su se igračice predvođene raspucanom Blažević vratile u igru. U 11 su minuta nastavka serijom 9:4 prešle u vodstvo 21:20. Tako se do kraja susreta igralo ritmom "gol za gol", a onda je Jelena Vidović u posljednjem napadu smjestila loptu iza leđa domaće golmanice Jelčić, bivše "arenašice", za veliko slavlje Umažanki. (R. C.)