1. liga rukometašica: Umag - Split 27:23

Tena Mataija (D. ŠTIFANIĆ)

Pobjednički niz umaške ekipe se nastavlja, iako su morale uložiti dosta truda da slome otpor suparnica. Poslije pet minuta igre domaće su vodile 5:1, a onda su Splićanke preko raspoložene Anite Čampa i Matee Šimičić smanjivale zaostatak, da bi u 14. minuti stigle do izjednačenja (7:7). U završnici prvog poluvremena izborile su čak i prednost od dva gola - 14:12, no prije odlaska na odmor "žuto-plave" su uspjele izjednačiti.

Prvih sedam minuta nastavka igralo se "gol za gol" sve do 17:17, kad gošće u tri naredne minute ostvaruju novu prednost od 19:17. Kad je to malo tko očekivao, a najvjerojatnije ni splitska ekipa, uslijedio je gotovo nevjerojatan obrat. Igračice trenera Raića su od 40. do 53. minute ostvarile seriju od osam golova i u potpunosti uspjele preokrenuti rezultat u svoju korist (25:19). Već tada je bilo jasno da bodovi ostaju u Umagu iako su posljednju četvrtinu Umažanke igrale s mladim, odnosno pričuvnim snagama.

Utakmica 3. kola Lige za poredak: Umag - Split 2010 27:23 (14:14). Dvorana Stella maris. Gledatelja: 300. Suci: Botinčan i Rupčić (oba Rijeka).

UMAG: Medved (2+0), Pavić (8+0), Žuliček 1, S. Imamović, Milošević 7, Rajić 2, Mataija 4 (1), Vidović 8, Martić, Jerković 1, Špoljarić 2, Čorković, Gašić 2, Maras.

SPLIT 2010: Mioč, Stilinović (7+0), Lisica 1, Jurić, Surijan 1, Matijaš 2, Džeko 5, Ivanović, Perkušić, Borovac, Krolo, Mandarić, Gudelj, Šimičić 6, Čampa 8, Križanac (8+1).

Sedmerci: Umag 3 (1). Isključenja: Umag 8, Split 6 minuta. (M. GAVRAN)