1. liga rukometašica: Umag - Split 2010 23:23

Jelena Vidović uvijek je pucački raspoložena (Arhiva/GI)

Dvorana Stella Maris. Gledatelja 300. Suci: Lovrić (Zagreb), Tanasić (Dugo Selo).

UMAG: Pavić (14+0), Žuliček 1, S. Imamović, Milošević 4, Rajić 6 (4), Mataija, Vidović 9, Martić, Jerković, Medved, Špoljarić 2, Čorković, Maras, Gašić 1, Tokić, Pejić.

SPLIT 2010: Stilinović (6+0), Matijaš 1, T. Lisica, Jurić, Surjan 2, Vickov, Džeko 5 (2), A. Lisica 1, Ivanović, Perkušić 1, Cerić, Krolo, Čagalj, Križanac (6+0), Kiridžić 7, Šimičić 6.

Sedmerci: Umag 5 (4), Split 2010 2 (2). Isključenja: Umag 4, Split 2010 6 minuta.

Teško je reći da su događanja iz prve dionice mogla navijestiti rasplet tijekom druge, u kojoj su domaće rukometašice od sigurnih bodova pobjedu stavile na kocku i na kraju spašavale bod, iako su gošće samo šest sekundi prije kraja zatresle umašku mrežu.

Sam početak, unatoč vodstvu gošći preko Tanje Kiridžić u prvoj minuti, protekao je u znaku žuto-plavih, koje su nakon 12 minuta igre imale pet pogodaka viška (7:2) i u iduće tri minute sačuvale su tu razliku (9:4) da bi s nekoliko golova Tanje Kiridžić i Irene Džeko gošće smanjile zaostatak, no ne znatnije, jer su sve do 27. minute Umažanke bile u prednosti, a u toj minuti iznova pet golova - 15:10.

Tri posljednje minute najbolje je zaboraviti, Splićanke smanjuju vodstvo suparnica da bi u nastavku uslijedio obrat kakvom se malo tko nadao.

Nakon deset minuta igre u drugom poluvremenu novim pogocima Kiridžić gošće uspijevaju doći do svoje druge prednosti (18:17). U deset posljednjih minuta ušle su s čak dva gola viška (21:19) pri čemu je iznova Tanja Kiridžić uz Mateju Šimičić zadala glavobolje domaćem treneru i igračicama koje su morale sustizati zaostatak.

S tri pogotka u nizu Jelena Vidović je vodstvo gošći preokrenula u prednost Umažanki - 23:22 tridesetak sekundi prije kraja, da bi Perkušić pored gotovo nezainteresirane domaće obrane šest sekundi prije posljednjeg zvižduka suca uspjela svojoj ekipi priskrbiti zasluženi bod. (M. GAVRAN)