1. liga rukometašica: Umag – Sesvete A. 23:29

Jelena Vidović (D. MEMEDOVIĆ)

Ništa od nakane Umažanki da se osvoje potrebni bodovi, što i nije bilo baš lako protiv jakih Sesvećanki u svim rukometnim elementima. Nije gošće ni najmanje zbunilo početno (3:0) vodstvo domaćih rukometašica nakon triju odigranih minuta. Smanjivale su zaostatak, a onda su u 12. minuti stigle do prvog izjednačenja (5:5). Potom su povele i do kraja susreta nisu dozvoljavale domaćim igračicama da im to ugroze, te moguće prekinu njihovu pobjedničku seriju.

Izuzetnu kreativnost pokazala je Valentina Blažević, slobodno možemo reći junakinja ovog dvoboja, mada je i reprezentativna vratarka Gabrijela Bešen odličnim obrana umnogome odredila rezultatski tijek susreta. U prvom dijelu su Umažanke propustile realizirati nekoliko velikih prilika i dva sedmerca, te u nastavku isto ozbiljnije zaprijetiti. Na tri gola zaostatka su se "primaknule" Umažanke sredinom drugog poluvremena (18:21), ali za više od toga nije bilo snage i umijeća. Sve gotovo ukazane prilike iskoristile su Petra Stopić i Tara Bezjak, na strani gošći dok je kod "žuto-plavih" golgeterki ponovno, posebno bila raspoložena Jelena Vidović s devet, jedan od drugoga ljepših golova iz igre, uglavnom izvan linije od devet metara.

Za domaću ekipu je itekako važno da se na parket nakon dvomjesečne stanke vratila Ana Rajić koja je još u prvom prvenstvenom kolu zaradila neugodnu ozljedu prsta.

Susret 8. kola: Umag – Sesvete A. 23:29 (12:15). Sportska dvorana OŠ Marije i Line. Gledatelja 250. Suci: Cepanec (Turčin) i Dragočajac (Novska).

UMAG: Pratljačić, Pavić (10+1), Renić, S. Imamović, Rajić 3, Vidović 9, Jajčević 7, Šito 1, Čančar, A. Imamović 1, Bunić, Gašić, Mataija 2, Nushi, Popović.

SESVETE AGROPROTEINKA: Pijević, Šešen (17+1), Karaula, Jakara 3, Pa. Stopić 4, Blažević 4 (3), Pe. Stopić 8, Benko 1, Vlajsović, Petrušić, Peraica, Bezjak 6, Milić 3.

Sedmerci: Umag 3 (0), Sesvete A. 4 (3). Isključenja: Umag 2 minute, Sesvete A. 4 minute. (Z. G.)