1. liga rukometašica: Umag - F. Samobor 21:28

Danijela Špoljarić, Umag (S. ŽULIĆ)

Kako se moglo i očekivati, Samoborke su poslije "kiksa" u Ivanić Gradu maksimalno angažirano ušle u ovaj susret. S minusom od jednog gola domaćih završilo je prvih deset minuta (4:5), a istovjetan zaostatak imale su Umažanke i sredinom poluvremena (6:7). Poslije nekoliko obrana raspoložene Radovanović, gošće ostvaruju prvu osjetniju prednost od tri gola (11:8), ali domaće pogocima Špoljarić i Vidović iznova sve vraćaju na već ustaljeni minus (10:11).

Serijom 6:1 najavile su što smjeraju, odnosno da su odlučne otići s bodovima iz Umaga. Sve do sredine drugog poluvremena Samoborke su imale ustaljenih 5-6 golova prednosti, a onda su se uz nekoliko odličnih obrana vratarke Andree Pavić "žuto-plave" uspjele vratiti na "minus 3" (21:24). Devet posljednjih minuta i serija gošći 4:0 za uvjerljiv uspjeh u konačnici.

Domaće su igračice pružile dostojan otpor suparnicama, imajući u vidu da su igrale bez Kornelije Gašić koja je inače jedan od stupova umaške obrane. Zaostala utakmica 17. kola: Umag - Fantasyland Samobor 21:28 (11:17). Dvorana Stella maris. Gledatelja 300. Suci: Botinčan i Rupčić (oba Rijeka).

UMAG: Medved (2+0), Pavić (11+0), Žuliček, S. Imamović, Milošević 3, Atanasova 2, Raić 1, Mataija 5 (3), Vidović 9, Martić, Jerković, Špoljarić 1, Čorković, Maras, Gašić, Tokić.

F. SAMOBOR: Radovanić (15+0), Kuhar, Golubić 9 (3), Balaško 3 (1), Štrkalj, Šilobod, Kuzmić-Husak 2, Kozlovec, Đepina 1 (1), Lovrić 3, Bazzeo 4, Milanović-Litre 3.

Sedmerci: Umag 3 (3), F. Samobor 6 (5). Isključenja: Umag 10, F. Samobor 2 minute. (M. GAVRAN)